Witaj Inwestorze!
Jeżeli jesteś zdecydowany zainwestować w Wiśle poniżej prezentujemy kilka istotnych informacji, które będą pomocne przy realizacji Twoich zamierzeń, a jeżeli jeszcze decyzji o inwestowaniu nie podjąłeś, to mamy nadzieję, że informacje te przekonają Cię do tego.
Ogólnie
Liczne inwestycje ostatnich lat są dowodem na to, że Wisła jest miejscem szczególnie godnym uwagi, jeśli chodzi o możliwości rozwoju przedsiębiorczości. Charakter miejscowości, jej położenie, jak i jej popularność, to z pewnością bardzo ważne elementy mogące wpłynąć na decyzję o zainwestowaniu kapitału w tym rejonie Polski.
Walory komunikacyjne opisane poniżej oraz bliskość granic z Czechami i ze Słowacją umożliwiają łatwą komunikację z poszczególnymi regionami Polski i Europy.
Niebotyczne znaczenie ma także przychylność władz miasta i dążenie do tworzenia optymalnych warunków rozwoju przedsiębiorczości w Wiśle.
Transport/Komunikacja
Przez Wisłę biegną dwie drogi wojewódzkie – 941 oraz 942 łączące Wisłę z ościennymi gminami - Ustroniem, Istebną oraz Szczyrkiem. Dodatkowo w odległości ok. 57 km od Wisły - w Żorach (kierunek Katowice) jest zlokalizowany zjazd na autostradę A1. Dzięki takiemu układowi komunikacyjnemu z Wisły w łatwy sposób można dojechać do:
Cieszyna,
Bielska-Białej (z dwóch kierunków),
Żywca,
Katowic,
Krakowa,
Trzyńca (Czechy),
Ostrawy (Czechy),
Żyliny (Słowacja).
Do Wisły prowadzi także linia kolejowa, na której swoje przewozy realizują Koleje Śląskie, Przewozy Regionalne oraz Inter City.
Ponadto do Wisły kursują autobusy i busy na liniach łączących Wisłę m.in. z Katowicami, Bielsko-Białą, Cieszynem, Krakowem, Istebną.
Odległości od innych miast i lotnisk
Cieszyn 24 km,
Żywiec 40,5 km,
Bielsko – Biała 42,5 km,
Katowice 91 km,
Kraków 134 km,
Trzyniec (Czechy) 24 km,
Ostrawa (Czechy) 73 km,
Żylina (Słowacja) 76 km,
Lotnisko Balice (Kraków) 143 km,
Lotnisko Pyrzowice (Katowice) 125 km,
Lotnisko w Ostrawie 81 km,
Wjazd na autostradę A1 (Żory) 57 km.
Zagospodarowanie przestrzenne
Pod poniższym linkiem znajdziesz informacje istotne z punktu widzenia inwestora, a dotyczące nieruchomości na terenie Wisły i ich przeznaczenia. A zatem zapraszamy do analizy planów zagospodarowania przestrzennego Miasta Wisła.
http://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwWisle/tabBrowser/bags//1457/Plany-zagospodarowania-przestrzennego
Podatki i opłaty lokalne
Zachęcamy do lokalizowania nowych inwestycji na terenie Gminy Wisła,
oferując system ulg w podatku od nieruchomości:
1) zwolnienie z podatku od nieruchomości udzielane jako inwestycyjna pomoc publiczna na infrastrukturę sportową i wielofunkcyjną infrastrukturę rekreacyjną. Przewiduje ona zwolnienie do 10 lat na nowowybudowane budynki lub budowle, m.in.: baseny, koleje linowe gondolowe, tory saneczkowe, lodowiska,
2) zwolnienie z podatku od nieruchomości stanowiące regionalną pomoc inwestycyjną. Przewiduje ona zwolnienie do 5 lat na nowowybudowane (zmodernizowane) budynki przeznaczone na działalność gospodarczą w zakresie m.in. oprogramowania i doradztwa w zakresie informatyki, badań naukowych i prac rozwojowych. Ponadto w latach 2015-2017 obowiązuje zwolnienie dla nowych budowli, które są obiektami ogólnodostępnymi oraz nie dotyczą działalności związanej z zakwaterowaniem.
Szczegółowe informacje oraz treść uchwał opublikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej w sekcji „Podatki i opłaty/Ulgi i zwolnienia”
http://bip.wisla.pl/ulgi-w-podatku-od-nieruchomosci
Zadzwoń do nas
Jeżeli nadal masz wątpliwości lub, gdy powyższe informacje nie są dla Ciebie wystarczające – zadzwoń do nas lub napisz. Dodatkowych informacji udzieli inspektor Marek Wisełka z Referatu Rozwoju Gospodarczego i Środowiska, tel. 33 8578850, @: inwestycje@um.wisla.pl .
Jesteśmy także otwarci na Twoje sugestie dotyczące zakresu informacji, jakie powinny znaleźć się na tej stronie. Dlatego będziemy starali się na bieżąco ją uzupełniać o dodatkowe informacje zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.