Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Z myślą o innych w SP5

6.04.2021

Nie  łatwo  jest myśleć o innych w sytuacji gdy troszczymy się o zdrowie swoje i swoich najbliższych, gdy kolejne obostrzenia pandemiczne ograniczają budżety domowe a izolacja społeczna dystansuje nas do drugiego człowieka. W Szkole Podstawowej nr 5 w Jaworniku w okresie przedświątecznym udało się zatrzymać na chwilę i pomyśleć o osobach starszych, samotnych oraz tych którzy patrzą inaczej  na  otaczającą ich rzeczywistość. 2 kwietnia w  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, z inicjatywy pedagog szkolnej włączyliśmy,  się jak co roku, w  akcję „Zapal się na niebiesko dla autyzmu” by na znak solidarności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem sprzeciwić się ich dyskryminacji i izolacji społecznej. Na budynku naszej szkoły zawisło podświetlone na niebiesko serce z napisem "SP 5 dla autyzmu", a dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie ubrali się w stosownym kolorze. Z myślą o osobach przebywających w domach opieki uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Kartka dla seniora” zorganizowanej przez Kościół Ewangelicko – Augsburski. Własnoręcznie wykonane różnymi technikami kartki świąteczne opatrzone życzeniami, a przede wszystkim dziecięcą serdecznością, wysłane zostały do Domu Opieki „Emaus” w Dzięgielowie. Niech ten mały gest wywoła uśmiech na niejednej zatroskanej twarzy. Z myślą o zbliżającej się Wielkanocy  uczniowie klasy trzeciej, przy użyciu balonów, stert gazet i własnej nieograniczonej pomysłowości wykonali pisanki w rozmiarze XXL. Wieloetapowa praca w grupach sprawiała radość, uczyła odpowiedzialności  a efekt końcowy połączony z życzeniami świątecznymi  napawał  optymizmem i dawał namiastkę normalności na nadchodzący czas Wielkanocy.

Wszystkie działania „z myślą o innych” udokumentowane są na szkolnym Facebooku  by w tej formie promować małe gesty, które tak wiele znaczą.

                                                                                    Halina Raszka


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3