Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wystawa edukacyjna w ogrodach CEE

8.01.2021

Czy ferie w lockdownie mogą być ciekawe? 

Tak. I bardzo eko udane! Wystarczy wybrać się na spacer i odwiedzić ogrody Centrum Edukacji Ekologicznej. Tutaj przez cały miesiąc eksponowana będzie zewnętrzna wystawa edukacyjna dotycząca zagadnień związanych z dbałością o planetę Ziemię i odpowiednich zachowań prośrodowiskowych. 

Wystawa wskazuje nam istotne, codzienne czynności, które wykonywane w sposób ekologiczny, przyczynić się mogą do poprawy jakości życia. Wystawa składa się z kilkudziesięciu plansz graficznych i jest podzielona tematycznie. Najmłodszych eko-zwiedzających z pewnością zainteresują plansze z zagadkami typu „znajdź różnicę” oraz „po nitce do celu”. Starsze dzieci z przyjemnością odnajdą  właściwą drogę w „Labiryncie Eugeniusza”, sympatycznego, zielonego stworka, który przeprowadzi ich przez tematy dotyczące oszczędności energii, wody i gospodarki odpadami. Ciekawy jest temat dotyczący eko–domu. Na planszach w tej części znajdziemy wskazówki jak w sposób przemyślany prowadzić dom, oszczędzając przy tym środowisko i zasoby naszego portfela.

Wystawie towarzyszą też plansze z hasłami ogólnymi takimi jak: „wybieraj lokalne produkty żywnościowe” czy „przed wrzuceniem do kosza, zgnieć puszkę”. Są też tematy poruszające problemy, które wydawać się nam mogą odległe z racji swojego występowania w danej szerokości geograficznej. Ich skala i zasięg, jak choćby wyspy plastiku na oceanach i zanieczyszczenia egzotycznych plaż są jednak tak ogromne i drastyczne w skutkach, że ich degradujące znaczenie dosięga również i nas.

Wystawa jest bezpłatna. Na świeżym powietrzu. Zwiedzających prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: zachowanie odległości i zakrywanie nosa i ust.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3