Wtorek 7:00 – 16:00

WSS z medalami podczas OOM w Zakopanem

19.02.2024

XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Małopolska 2024

To największe wydarzenie w kraju jeśli chodzi o zimowe młodzieżowe dyscypliny sportowe. Skupia ona młodzież szkolną z całego kraju, którą łączy ze sobą pasja do sportów zimowych takich jak biegi narciarskie, snowboard czy łyżwiarstwo.

Zawodnicy i zawodniczki Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego mają się czym pochwalić.

Już pierwszego dnia rywalizacji w biegach narciarskich podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych - sprincie techniką dowolną srebro wywalczyła Laura Wantulok. Jej klubowe koleżanki zajęły miejsca:

1. Kamila Haratyk
  2. Olga Cieślar
  3. Anna Cieślar

W rywalizacji Juniorów miejsce 4. zajął Dawid Pilch, tuż za nim uplasował się Tomasz Wąsowicz, zaś Piotr Palka zajął miejsce 14.

Kolejnego dnia rywalizowano w biegach narciarskich techniką klasyczną.

Na dystansie 10 km złoty medal wywalczył Tomasz Wąsowicz, zaś Dawid Pilch zdobył brąz. Miejsce 12 zajął Piotr Palka.

Wśród Juniorek Młodszych srebrny medal wywalczyła Kamila Haratyk, a brązowy medal przypadł w udziale Laurze Wantulok. Miejsce 10 zajęła Anna Cieślar.

W biegach techniką dowolną - trzeciej konkurencji XXX OOM w sportach zimowych Tomasz Wąsowicz zdobył srebrny medal w biegu na 15 km. 5 miejsce zajął Dawid Pilch zaś Piotr Palka uplasował się na 12 pozycji.

Wśród Juniorek Młodszych Laura Wantulok zajęła miejsce 3, Kamila Haratyk miejsce 4, Olga Cieślar uplasowała się na miejscu 6, zaś Anna Cieślar na miejscu 17.

Ostatnią konkurencją był bieg w team sprintach techniką klasyczną.

W kategorii Juniorów srebro wywalczył duet Tomasz Wąsowicz i Dawid Pilch.

W Juniorkach Młodszych złoto wywalczył team Laura Wantulok i Kamila Haratyk, zaś brązowy medal zdobyły Olga Cieślar i Anna Cieślar.

Serdecznie gratulujemy tak świetnych wyników, które przełożyły się na liczbę zdobytych medali!

Dziękujemy także kadrze trenerskiej i rodzicom za wsparcie!

Jesteśmy dumni z Wiślańskiej młodzieży, która  na tak wysokim poziomie reprezentuje Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe, a tym samym nasze miasto!