Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

WOŚP i rozpoczęcie ferii zimowych w Wiśle

13.01.2020

12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Wiśle wyjątkowo głośno. Były niezwykłe występy, ciekawe warsztaty, morsowanie na placu Hoffa a przede wszystkim rekordowy wynik zbiórki. W Wiśle podczas 28. finału WOŚP sztab wolontariuszy zebrał 66 277,24 złotych.

- W tym roku postanowiliśmy połączyć dwie okazje. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była także rozpoczęciem ferii zimowych w Wiśle. Myślę, że mimo niskich temperatur, wszyscy zgromadzeni na rynku poczuli ogromne ciepło, które biło od artystów i wolontariuszy - mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Oprócz tradycyjnej zbiórki, którą przeprowadził sztab WOŚP, na wiślańskim rynku mieszkańcy miasta i turyści mogli posłuchać świetnych koncertów. Wystąpili Misiasty, Dagmara Pyzik, SeBa Promyk, Radek Stojda czy gwiazdy wieczoru - Adamo Rudnik i Viki Gabor. Nie zabrakło też regionalnych akcentów - na scenie na Placu Hoffa zaprezentowały się zespoły Wisła i Mała Wisła. Prawdziwą furorę zrobiła oczywiście Viki Gabor, która pojawiła się na wiślańskiej scenie z kilkoma piosenkami - na przybycie młodej wokalistki, zwyciężczyni Eurowizji Junior czekały tłumy fanów. Wcześniej publiczność rozgrzał do czerwoności Adamo Rudnik. Nie zabrakło też innych atrakcji - lekcji salsy, którą poprowadziła Bożena Idziniak, prezentacji długiego na 28 metrów szalika, który zostanie przekazany Jurkowi Owsiakowi, degustacji wiślańskiej kapuśnicy, pokazów młodych strażaków czy w końcu morsowania na placu Hoffa.


To jednak nie wszystko. Na skoczni narciarskiej w centrum Wisły odbyły się zawody młodych skoczków o nazwie "Skok po serce", w których wzięło udział kilkudziesięciu zawodników. Co ciekawe, najmłodszy z nich miał zaledwie cztery lata. W zawodach zorganizowanych przez klub WSS Wisła i Miasto Wisła każdy z zawodników otrzymał medal za zajęcie pierwszego miejsca a pod skocznią wolontariusze także zbierali pieniądze na WOŚP. Łącznie na ulicach było około 50 wolontariuszy, którzy spotkali się ze świetnym przyjęciem zarówno mieszkańców Wisły jak i turystów. To przede wszystkim uczniowie, którzy mimo mrozów chętnie kwestowali na wiślańskich ulicach - mówi Zenon Zembol, koordynator wiślańskiego sztabu WOŚP. Co ciekawe, najmłodszy wolontariusz  - Henryk - miał zaledwie roczek, kwestował ze swoim starszym bratem Michałem i tatą. 7-letni Michał już po raz ... siódmy kwestował podczas wiślańskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwieńczeniem WOŚP w Wiśle był pokaz ognia, który stał się jednocześnie symbolicznym Światełkiem do Nieba. Przed pokazem na scenie pojawił się burmistrz Wisły Tomasz Bujok, który podziękował wszystkim zaangażowanym osobom w organizację wydarzenia.

- Myślę, że cały dzień minął w Wiśle pod znakiem dobrej zabawy, ale przede wszystkim otwartych serc, za to wszystkim bardzo dziękuję. Pamiętajmy, że to wszystko było możliwe dzięki wielu instrumentom, które dzisiaj wspólnie w tej orkiestrze zagrały - mówił po koncertach burmistrz.

Tegoroczny WOŚP w Wiśle był na żywo transmitowany przez stacje telewizyjne TVN, TVN24, TTV.

Krótka relacja filmowa: 

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom, firmom i instytucjom dobrego serca, którzy wsparli organizację tego wydarzenia, a w szczególności:

Wyciąg narciarski “Skolnity”
Wyciąg narciarski Siglany
Szkoła narciarska Byrtuś
Wyciąg narciarski Nowa Osada
Kawiarnia “Ice Cafe”
Cukiernia "Delicje"
Cukiernia “U Janeczki”
Cukiernia I piekarnia “Wiślanka”
Piekarnia “U Troszoka”
Firma “Dana”
Firma Małgorzata
Hotel Gołębiewski
Hotel Stok
Dom Wczasowy “Beskidy”
Arka Medi Spa
Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki
Restauracja “U Wisełki”
Restauracja “Dom Zdrojowy”
Restauracja “U Fojta”
Restauracja “Olimpia”
Zajazd Zieleńska Polana
Zakłady Mięsne JurGast
Firma Ochraniarska “Gepard”
Pracownia “Malowany Ptak”
Marek Krakowski - fotograf
Robert Neumann – fotograf
Alina Giza – fotograf
WISPOL – firma transportowa
Wiślańskie i skoczowskie morsy
Firma Trans-Med Bogdan Roik
OSP Wisła Centrum
OSP Wisła Jawornik
Peak Films


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3