Wirtualne Echo Wisły rozpoczęliśmy w piątek, 11 września 2020 roku od wideo wstępniaka Katarzyny Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.
W poniedziałek, 14 września, usłyszeliśmy odpowiedzi na pytania zadane Tomaszowi Bujokowi, burmistrzowi Wisły.
W środę, 17 września zobaczyliśmy jak trenują Wiślańskie Paniczki z Kijkami i jakie korzyści może przynieść uprawianie nordic walking:
W piatek przyszedł czas na komentarz. Andrzej Wąsowicz opowiedział nam, jak ocenie Letnie Grand Prix w skokach narciarskich i jak będzie wyglądał konkurs zimowy:
Poniedziałek, 21 września to czas na wspomnienia. Tym razem, dzieki uprzejmości Jerzego Kufy prezentujemy pisane gwarą wspomnienia Pawła Lazara.
Paweł Lazar (1933 -2014), urodzony w Wiśle z zawodu tokarz -frezer – człowiek obdarzony wieloma talentami. W młodości doskonały sportowiec, członek kadry narodowej oszczepników. Ponadto długoletni solista Zespołu Regionalnego „ Wisła’’, współtwórca grupy śpiewaczej „ Grónie’’, rysownik, karykaturzysta, rzeźbiarz, był prekursorem w Wiśle malarstwa na szkle, poeta, gawędziarz. Własnym kosztem wydał zbiór autorskich wierszy - „Humoreski Wiślańskie ‘ oraz książeczkę dla dzieci w formie komiksu „Imko Wisełka’’. Za swoją działalność otrzymał wiele nagród i wyróżnień a Rada Miasta Wisły przyznała Mu nagrodę w dziedzinie kultury w postaci Statuetki Trzech Smreków. Zamieszczony powyżej tekst nie był dotychczas nigdzie publikowany i pochodzi z własnych zbiorów Jerzego Kufy. Zapraszamy do zapoznania się ze wspomnieniami Pawła Lazara - jego maszynopis i grafiki znajdują się w galerii poniżej.
Kolejny odcinek Wirtualnego Echa Wisły to rozmowa w ramach Rozmowy o Śląsku Cieszyńskim i reszcie świata. To rozmowa z dr Sebastianem Chachołkiem - założycielem i kustoszem Ochorowiczówki - Muzeum Magicznego Realizmu. W dzisiejszym wydaniu usłyszymy niezwykłą historię Juliana Ochorowicza - geniusza, który zamieszkał w Miasto Wisła. Sprawdzimy też fakty i mity o tym niezwykłym wynalazcy i literacie, posądzanego często o okultyzm. Dowiemy się, w jakich okolicznościach zniknął z Wisły i co po sobie tutaj zostawił. Zapraszamy do obejrzenia odcinka i o udostępnianie - niech wszyscy się dowiedzą, jakie ciekawe historie mamy w Wiśle!