Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wirtualne Echo Wisły: Straż Miejska i kronika policyjna

18.05.2020

STRAŻ MIEJSKA INFORMUJE

Podczas patroli naszego miasta niestety, w dalszym ciągu zauważamy podrzucane śmieci z okolicznych domostw, czy z obiektów gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza, do koszy ulicznych, szczególnie na przystankach. Informuję, że zgodnie z § 12 Uchwały Rady Miasta w/w, pojemniki do gromadzenia odpadów nie mogą być wykorzystywane do umieszczania w nich odpadów komunalnych wytwarzanych w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej ani odpadów pochodzących z indywidualnych gospodarstw domowych. Informuję, że wszelkie takie czyny są karane mandatem.

Przykładem jest w ostatnim czasie złapanie i ukaranie mandatem w wysokości 500 zł mieszkańca naszego miasta, który przywoził śmieci na przystanek. Informuję, że w dalszym ciągu oprócz priorytetowych na ten czas czynności wykonywanych z COVID 19, będą podejmowane czynności związane z patrolowaniem terenu przy przystankach. Musimy ukrócić i zaprzestać tym niechlubnym praktykom.

Mając na uwadze rozpoczynający się okres letni, , zwracam się z prośbą do naszych mieszkańców o podnoszenie estetyki naszego miasta oraz czyniąc zadość wymaganiom w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie nieruchomości przypominam właścicielom posesji o konieczności systematycznego wykaszania terenów zielonych oraz przycinania drzew i krzewów położonych wzdłuż ciągów komunikacyjnych, chodzi o chodniki i drogi, aby nie utrudniać bezpiecznego korzystania z pasa drogowego. Każda zadbana posesja świadczy o wizerunku naszego miasta.

Przypominam , iż zgodnie z uchwałą Rady Miasta z dnia 28 września 2017 w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Wisła odpady zielone ulegające biodegradacji mogą być kompostowane lub gromadzone w workach koloru brązowego i przekazywane operatorowi zgodnie z harmonogramem wywozu.

Beata Miś Komendant Straży Miejskiej w Wiśle

KRONIKA POLICYJNA

- 5 maja, ul. Jawornik. W jednym z pensjonatów na terenie Wisły nieustalony sprawca dokonał kradzieży pojazdu typu quad, na szkodę mieszkańca powiatu tarnogórskiego. Wartość pojazdu oszacowano na 10 tys. zł. Pojazd został znaleziony 3 dni później na terenie powiatu tarnogórskiego. Ten sam sprawca dokonał kradzieży z włamaniem do recepcji pensjonatu.

- 5 maja na ul. Jawornik policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym mieszkańca miejscowośći Dzierżoniów.

- 14 maja, ul. Ustrońska. Skradziono samochód dostawczy wraz z ładunkiem. Łączna wartość kradzieży to 75 tys. zł. Spalony pojazd został znaleziony 15 maja na terenie Ustronia. Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Wiśle.

Aspirant Sztabowy Ilona Oleszczuk, zastępca Komendatna Komisariatu Policji w Wiśle


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3