Przedwiośnie i wiosna w ZSP nr 1 w Wiśle Głębcach - relacje z szkolnych wydarzeń.
Styczeń
Relacja z występów dzieci z przedszkola i zerówek z okazji Dnia Babci i Dziadka
W dniu 21 stycznia, w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Sala gimnastyczna była pięknie udekorowana kolorowymi balonami i serduszkami, a atmosfera radości i miłości wypełniała całe pomieszczenie.
Dzieci z różnych grup wiekowych zaprezentowały przygotowane na tę okazję występy artystyczne. Maluchy z najmłodszej grupy zaprezentowały program muzyczny, w którym wyrażały swoją miłość do dziadków. Starsze przedszkolaki zaśpiewały wzruszające piosenki, a także przygotowały krótkie wierszyki, które rozbawiły zebranych gości.
Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki, które były wyrazem ich wdzięczności i miłości.
Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, podczas którego dziadkowie mogli spróbować smakołyków przygotowanych przez niezawodne mamy Wszyscy byli wzruszeni i pełni radości, a uśmiechy na twarzach dziadków były najlepszym dowodem na to, jak ważni są dla swoich wnuków.
To był niezapomniany dzień, który na długo pozostanie w sercach zarówno dzieci, jak i ich ukochanych dziadków.
Elżbieta Zioła
Luty
Wyjazd do kina klasy 5 i 6
Dnia 13.02.2025 klasa 5 i 6 wraz z opiekunami wybrała się do kina w Bielsku-Białej na film pt. „Kleks i wynalazek Filipa Golarza”. Film kontynuuje wątki z adaptacji lektury, skupiając się na dalszych przygodach Ady Niezgódki. W filmie przeplatają się dwa kluczowe dla współczesnej szkoły wątki: rozwój kompetencji społecznych i rozwój nowych technologii. Wokół tych głównych wątków oscylują inne, równie ważne tematy, np. rozpoznawanie, nazywanie, rozumienie emocji, zwłaszcza w kontekście cyfrowej rzeczywistości czy miejsce sztucznej inteligencji w naszym życiu. „Kleks i wynalazek Filipa Golarza” to niezwykła, pełna przygód i emocji opowieść, którą naprawdę warto obejrzeć.
Agnieszka Paluszkiewicz
Bal i dyskoteka walentynkowa w ZSP nr 1 w Wiśle
14 lutego dla dzieci z przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych odbył się bal karnawałowy. Było to wydarzenie, które dostarczyło przedszkolakom niezapomnianych wrażeń. Bal prowadzili animatorzy, którzy przeprowadzali różne gry i zabawy, angażując wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Dużą atrakcją było pojawienie się Stich’a i Minionka, którzy wzbudzili duży entuzjazm i radość wśród przedszkolaków. W przerwach dzieci korzystały z przygotowanego poczęstunku, co dodawało im energii do dalszej zabawy. To wydarzenie na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.
Adriana Wantulok
W dniu 14.02 25r. odbyła się w naszej szkole muzyczno-taneczna uroczystość przygotowana i zorganizowana przez grupę animatorów „Smykanima” z Tarnowskich Gór. Impreza przeznaczona była dla trzech grup wiekowych: przedszkolaków i zerówek, klas I-III oraz klas IV-VIII. W programie balu oraz dyskoteki były zabawy ruchowo-taneczne, kolorowe światła, wizyta maskotek oraz zabawa z animatorką w przebraniu. Najliczniejsze były grupy młodsze, ich przebrania zachwycały różnorodnością, pomysłowością oraz feerią barw. Dzieci były bardzo chętne do zabawy, po balu zadowolone i uśmiechnięte wychodziły z sali. Niespodzianką dla dzieci młodszych były ozdobne brokatowe tatuaże, a dla starszych podwójne nawet potrójne porcje popcornu.
Niektórzy uczniowie klas IV- VIII pokonali tremę przed występami, czyli tańcami przed publicznością szkolną: swoimi wychowawcami oraz kolegami, dobrze się bawili.
Inni „podpierali ściany”, żeby nie spadły na szalejących na parkiecie. Dziękujemy im za to, uratowali nas tańczących. Miłym, integracyjnym momentem zabawy uczniów był taniec zwany„ Belgijką”. Myślę, że Nasz Pan Matematyk byłby zadowolony, że nikomu z tańczących nie pomyliło się odliczanie do ośmiu, gorzej było z do przodu, do tyłu, zmiana miejsc. Udokumentowaniem dobrej zabawy są liczne zdjęcia, najciekawsze z nich znajda się pod notatką, mam nadzieję, że nie zamiast niej. Wiele zależy od wolnego miejsca na stronie internetowej szkoły.
Renata Broda
Marzec
Zimowe zawody sportowe
W dniu 4 marca na wyciągu Siglany odbyły się zawody szkolne w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Zawody zimowe to już tradycja naszej szkoły, a tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ przyciągnęła rekordową liczę zawodników. Do rywalizacji przystąpili uczniowie zerówek oraz klas 1-8. W sumie, w zawodach wzięło udział aż 90 uczniów.
Zawodnicy mogli liczyć na bardzo dobre warunki na stoku, a ich zmaganiom przyglądali się koledzy i koleżanki z szkoły, dzielnie dopingując swoim rówieśnikom. Na zawodach, w licznym gronie pojawili się również rodzice, którzy wspierali najmłodszych zawodników.
Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem, a dla najlepszej trójki w każdej kategorii czekały również medale. Nagrody oraz poczęstunek został ufundowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy również Pani Dyrektor Barbarze Stefańskiej za umożliwienie organizacji imprezy oraz Państwu Katarzynie i Krzysztofowi Byrt, którzy udostępnili nam stok oraz zadbali o profesjonalny przebieg całych zawodów.
Klasyfikacja medalowa wyglądała następująco:
Klasa 0 kategoria dziewcząt
1 miejsce Michalina Matuszewska
2 miejsce Antonina Polok
3 miejsce Hanna Procner
Klasa 0 kategoria chłopców
1 miejsce Adam Kędzior
2 miejsce Piotr Byrt
3 miejsce Karol Pilch
Klasa 1 kategoria dziewcząt
1 miejsce Lara Korzeniowska
2 miejsce Maja Polok
3 miejsce Adriana Wantulok
Klasa 1 kategoria chłopców
1 miejsce Jan Cieślar
2 miejsceKrzysztof Szarzec
Klasa 2 kategoria dziewcząt
1 miejsce Marianna Pinkas
2 miejsce Wiktoria Cieślar
3 miejsce Adrianna Wróbel
Klasa 2 kategoria chłopców
1 miejsce Tadeusz Małyjurek
2 miejsce Jakub Wild
3 miejsce Bartłomiej Troszok
Klasa 3 kategoria dziewcząt
1 miejsce Maja Byrt
2 miejsce Arina Yakymova
3 miejsce Helena Procner
Klasa 3 kategoria chłopców
1 miejsce Jan Podżorski
2 miejsce Jerzy Czyż
3 miejsce Maksymilian Kadłubiec
Klasa 4 kategoria dziewcząt
1 miejsce Laura Podżorska
2 miejsce Nina Cieślar
3 miejsce Constancja Szulik
Klasa 4 kategoria chłopców
1 miejsce Xawier Wantulok
2 miejsce Filip Wild
Klasa 5 kategoria dziewcząt
1 miejsce Zofia Wantulok
2 miejsce Marcelina Szarzec
3 miejsce Iga Kieczka
Klasa 5 kategoria chłopców
1 miejsce Maksymilian Cieślar
2 miejsce Michał Sobczyk
3 miejsce Jan Juroszek
Klasa 6 kategoria dziewcząt
1 miejsce Maja Wycisk
2 miejsce Hanna Cichy
Klasa 6 kategoria chłopców
1 miejsce Jakub Podżorski
2 miejsce Dawid Sołtysik
3 miejsce Michał Brągiel
Klasa 7 kategoria dziewcząt
1 miejsce Nikola Widła
Klasa 7 kategoria chłopców
1 miejsce Mateusz Szmid
2 miejsce Oskar Lazar
3 miejsce Tomasz Szmid
Klasa 8 kategoria dziewcząt
1 miejsce Alicja Kiecko
2 miejsce Kornelia Sołtysik
Klasa 8 kategoria chłopców
1 miejsce Jan Małyjurek
2 miejsce Michał Cieślar
3 miejsce Tadeusz Swęda"
Justyna Pilch
Kwiecień
Spotkanie z Panią Kariną Czyż – prezes Fundacji Jest Bosko
08.04.2025r. na lekcji doradztwa zawodowego gościliśmy niezwykle skromną i pozytywną osobę - Panią Karinę Czyż – prezes Fundacji Jest Bosko.
Pani Karina najpierw wytłumaczyła uczniom klasy 7, na czym polega idea wolontariatu. Następnie opowiedziała trochę o działalności organizacji, która ma charakter wielopokoleniowy i jest zasilana przez grupę młodych wolontariuszy z Trójwsi. Organizują zajęcia, które są alternatywnymi formami spędzania czasy wolnego dla dzieci i młodzieży. Są to m.in. warsztaty tematyczne, wycieczki krajoznawcze, zajęcia sportowe, teatralne i muzyczne, dzięki którym dzieci mogą odkrywać i rozwijać swoje talenty.
Opowiedziała również o licznych podróżach, które udało się odbyć wolontariuszom oraz o niezwykłych zagranicznych misjach, które okazały się być niezwykłym doświadczeniem służby dzieciom i dorosłym.
Podzieliła się również z młodzieżą własnymi przemyśleniami na temat tego, jak działalność w fundacji pomogła Jej w dorosłym życiu, w wyborze zawodu i znalezieniu pracy, a przede wszystkim jakie ogromne korzyści czerpie z tego do dnia dzisiejszego dla samej siebie, własnego rozwoju.
Pani Karino, dziękujemy z głębi serca za przybycie do naszej szkoły i podzielenie się, jakże ważną i wartościową, częścią swojego życia.
Uczniowie klasy 7 i 8 wraz z opiekunami
„Talenty, czyli mieć czy być”
Taki tytuł nosi spektakl profilaktyczny, na który 11 kwietnia wybrali się uczniowie klasy piątej i szóstej. Przedstawienie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im.J. Śniegonia w Wiśle.
Główni bohaterowie – to młody aktor, który zyskał wielką sławę i pieniądze oraz chłopiec z domu dziecka, który pragnie zostać muzykiem. Pewnego dnia zamieniają się rolami i dzięki tym okolicznościom ich koleje losów kończą się szczęśliwie – Bruno nagrywa swój teledysk, a Vincent zajmie się malarstwem.
To opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i odkrywaniu talentów, które są kluczem otwierającym wiele możliwości w życiu; to spektakl o codziennych wyborach – mieć czy być. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli spektakl, pełen humoru, emocji i pozytywnych wibracji.
Uczniowie klasy 5 i 6 wraz z opiekunami