Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wieści z SP w Jaworniku

13.10.2021

Otwarci na… w SP5 w Wiśle Jaworniku

 

Jesień wcale nie musi być pochmurna i nostalgiczna, zwłaszcza gdy wokół tak wiele słonecznych i radosnych wydarzeń promujących otwartość na tradycję, kulturę, pomaganie oraz nowe rozwiązania technologiczne. Taki mix rozwojowy był udziałem uczniowie naszej szkoły we wrześniowe i październikowe dni.

30 września klasy 6-8 wzięły udział w zajęciach w mobilnym centrum edukacji Polskiej Organizacji Turystycznej zorganizowanych w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle. Taka wycieczka w przyszłość w towarzystwie robota, tabletów z aplikacjami, rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie, otwierała nie tylko szeroko oczy uczestników, ale przede wszystkim ich umysły na nowatorskie technologie.

1 października klasa pierwsza i druga na zaproszenie Biblioteki Miejskiej wzięły udział w przedstawieniu „Fintikluszki” w wykonaniu Teatru Małe Mi. Tytułowa nazwa oznaczająca „drobiazgi”, w formie dawnych wierszyków, przyśpiewek i przypowiastek przenosiła widzów w miniony świat Wielkoludów i Domowych Skrzatów ukazujących bogactwo mądrości ludowej.

Podróż w przeszłość przeżyła również klasa trzecia, która 7 października w Muzeum Beskidzkim poznawała trudy życia dawnych Wiślan zwiedzając kurną chatę, dawną szkołę i kuźnię kowalską. Doświadczając sprzętów gospodarskich i rzemieślniczych, strojów codziennych i świątecznych, wystroju chat, łatwiej było uświadomić sobie warunki życia naszych przodków, doceniając tym samym te w których obecnie żyjemy.

Otwierając się na kulturę, 30 września nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wiśle zajmując w swoich kategoriach następujące miejsca: Michał Pilch kl. 1 i Natalia Puciłowska kl. 6 – I miejsce, Jan Sztwiertnia kl. 2, Natan Frankowski kl. 4, Krystian Legierski kl. 5 – wyróżnienia.

Nie zapominamy również otwierać się na potrzeby innych zbierając plastikowe nakrętki dla chorego Szymona, karmę dla zwierząt w cieszyńskim schronisku Azyl oraz kasztany dla naszych lokalnych mieszkańców lasów.

Wyposażeni w nową wiedzę, umiejętności oraz wrażliwość oczekujemy kolejnych wyzwań na które jesteśmy coraz bardziej otwarci. 

Halina Raszka


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3