Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wieczór Kolęd w Wiśle Czarnem

24.01.2023

XXVIII Wieczór Kolęd

15 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem odbył się po dwuletniej przerwie tradycyjny Ekumeniczny Wieczór Kolęd. O godzinie 14:30 sala wypełniła się po brzegi. Jest nam niezmiernie miło, że w tym dniu mogliśmy gościć pana Janusza Podżorskiego – przewodniczącego Rady Miasta Wisła, panie radne – Barbarę Kędzior i Alicję Pilch, przedstawicieli OSP w Wiśle Czarnem – Władysława, Adama i Tomasza Pilchów, członków zaproszonych zespołów wraz z dyrygentkami, rodziny naszych uczniów, absolwentów i emerytowanych pracowników naszej szkoły, mieszkańców Czarnego oraz wielu sympatyków naszej placówki.

W tym roku wystąpiły dwa zaproszone zespoły: CDN z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Istebnej pod kierunkiem Sylwii Śliwki oraz ponadwyznaniowy i międzyparafialny Zespół RAZEM prowadzony przez Małgorzatę Rymorz. Obie grupy muzyczne wprawiły zebranych w miły, świąteczny i refleksyjny nastrój. Po występach gości swój repertuar zaprezentował również zespół pracowników szkoły, który przygotował dwie pieśni specjalnie na tę okoliczność. Wszystkie występy były przeplatane wspólnym kolędowaniem.

Po części koncertowej wystąpili uczniowie z klasy ósmej, siódmej i piątej w scence regionalnej pt. „Na Przyłogach bydzie wiesieli”. Humorystyczne przedstawienie w wiślańskiej gwarze rozbawiło publiczność niemal do łez. Wszyscy byli pod wrażeniem, jak dużo tekstu na pamięć nauczyli się nasi zdolni uczniowie, a także chwalili ich talent aktorski.

Po zakończeniu części artystycznej wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni przez Radę Rodziców na poczęstunek: pyszne ciasta, kolorowe kanapki oraz kawę i herbatę. W miłej atmosferze spędzono resztę popołudnia.

Wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że po dwuletniej przerwie mogliśmy powrócić do naszej tradycji i już po raz XXVIII zorganizować Wieczór Kolęd  w SP2 dla wszystkich członków naszej lokalnej społeczności.

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3