Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Trwa drugi weekend Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle

2.08.2020

Warsztaty, jarmark rękodzielniczy, przegląd kapel "Podróż łukiem Karpat" a na koniec koncerty zespołów Vołosi i Turnioki - tak wyglądał kolejny, przedostatni dzień Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle. Sobotnie wydarzenia w ramach 57. Tygodnia Kultury Beskidzkiej rozpoczęły się przed południem na Placu Hoffa - to tam odbywały się koncerty na małej scenie oraz warsztaty nie tylko dla najmłodszych. Także przy Placu Hoffa goście TKB mogli odwiedzić jarmark rękodzielników. 

Występy w Amfiteatrze rozpoczęły się od przeglądu kapel pt. "Podróż łukiem Karpat". Wystąpili Wałasi, Mała Ziemia Suska i kapela Maliszów z Beskidu Niskiego. Prawdziwym zwieńczeniem dnia okazały się koncerty zespołów Vołosi i Turnioki - oba zespoły zgromadziły liczną publiczność, przy zachowaniu zaleceń epidemicznych, a także wyzwoliły niezwykłą energię wśród publiczności. 

W niedzielę, 2 sierpnia, na małej scenie na Placu Hoffa pojawią się: Kapela Maliniorze, Zespół Regionalny Istebna i Mała Istebna i duet skrzypce i gajdy: Maria Motyka i Roman Jakubek. W amfiteatrze od godz. 16:00 kolejne koncerty. Wystąpią: Męska Grupa Śpiewacza Tkocze, Kapela Ochodzita, Kapela Po Pieronie, Męska Grupa Śpiewacza Wańcy, Kapela Skład Niearchaiczny. Na zakończenie czeka nas folkowy pokaz ognia Teatru Ognia Inferis. 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3