Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Straż Miejska i kronika policyjna: czerwiec 2020

17.06.2020

Straż Miejska Informuje

W miesiącu czerwcu strażnicy miejscy wykonywali kontrole sanitarno-porządkowe posesji zarówno osób prywatnych, jak i posesji, na których prowadzona jest działalność gospodarcza związana z wynajmem kwater. Przedmiotem kontroli był w szczególności wywóz nieczystości płynnych. Przypominam, o regularnym, systematycznym i zgodnym z bieżącym zużyciem wody wywozem nieczystości ciekłych.

Zwracam się z prośbą do naszych mieszkańców o podnoszenie estetyki naszego miasta oraz czyniąc zadość wymaganiom w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie nieruchomości przypominam właścicielom posesji o konieczności systematycznego wykaszania terenów zielonych oraz przycinania drzew i krzewów położonych wzdłuż ciągów komunikacyjnych, chodzi o chodniki i drogi, aby nie utrudniać bezpiecznego korzystania z pasa drogowego. Każda zadbana posesja świadczy o wizerunku naszego miasta.

Straż Miejska otrzymuje wiele zgłoszeń o błąkających się, bezpańskich psach. W celu usprawnienia naszych działań prosimy właścicieli czworonogów, aby informowali nas o wszelkich przypadkach zaginięć ich zwierząt. Pomoże to w szybki sposób powiązać bezpańskiego zabłąkanego psa z jego właścicielem. Pamiętajmy, że posiadanie psa to nie tyko przyjemność, ale i obowiązek sprzątania po nim, wyprowadzanie na regularne spacery oraz dbanie o odpowiedni rozwój zwierzęcia.
Opierając się na częstotliwości zgłoszeń, skontrolujemy miejsca, w których najczęściej łamane jest prawo, a właściciele zapominają sprzątać za swoimi pupilami. Zwiększenie uwagi na ten rodzaj wykroczeń oraz wzmożone patrole, mają na celu powiększenie wiedzy wśród mieszkańców na ten właśnie temat.

Beata Miś Komendant Straży Miejskiej w Wiśle

Kronika policyjna:

- 14 maja, ul. Ustrońska. Dokonano krótkotrwałego użycia Volkswagen T6, który następnie został porzucony w Ustroniu. Samochód został spalony.

- 15 maja, ul. Kolejowa, policjanci zatrzymali nietrzeźwego, kierującego samochodem Seat Cordoba. Kierowca miał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- 17 maja, ul. Jelenia, kradzież roweru Giant z terenu posesji na szkodę mieszkańca Wisły.

- 19 maja, ul. 1 Maja, nieznany sprawca dokonał przywłaszczenia zagubionego portfela wraz z pieniędzmi i kartami bankomatowymi na szkodę mieszkańca Wisły. Sprawca pozostaje nieznany.

- 28 maja, ul. Cieślarów, skradziono samochód Nissan Patrol na szkodę mieszkańca Wisły. Sprawca jest nieznany.

- 7 czerwca, ul. Dziechcinka, mieszkaniec Wisły kierował samochód marki Mitsubishi pod wpływem alkoholu. Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kom. Tomasz Domagała


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3