Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Sprzątanie świata w Czarnem

12.10.2021

W jesienną akcję Sprzątania Świata 2021 jak zwykle włączyła się również Szkoła Podstawowa nr 2 w Wiśle Czarnem. Uczniowie klas 0-8 pod czujnym okiem wychowawców sprzątali swoją Małą Ojczyznę. Przedszkolaki uporządkowały podwórko szkolne, a starsi uczniowie zbierali śmieci pozostawione na pobliskich ścieżkach przez turystów, ale być może też przez siebie czy znajomych. Tylko w najbliższym otoczeniu szkoły i w okolicy w krótkim czasie zebraliśmy 6 worków śmieci.

Czas pandemii w ubiegłym roku nie pozwolił na zorganizowanie wspólnego sprzątania. Uczniowie robili to ze swoimi najbliższymi i porządkowali swoje posesje i teren koło nich. Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy włączyć się w tę potrzebną akcję wspólnie razem jako szkolna społeczność. Bardzo cieszy również fakt, że dzieci widzą sens podejmowania tego typu działań i chętnie w nich uczestniczą. Za każdym razem zdumiewa ilość pozostawionych przez nas ludzi śmieci w miejscach, gdzie nie powinny się one znaleźć, a szczególnie dziwi pozostawianie ich w okolicy kosza na śmieci. Udział w akcji „Sprzątania świata” to też czas na rozmowy o ekologii i uświadomienie sobie, jak niekorzystnie wyrzucone przez nas śmieci wpływają na glebę, rośliny, zwierzęta i ludzi.

Elżbieta Rabięcny


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3