Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Rozświetlenie choinki w Wiśle i powitanie Świętego Mikołaja

8.12.2019

Rozświetlenie choinki w Wiśle odbyło się w tym roku w sposób inny, niż początkowo planowano. Po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w Szczyrku, zgromadzeni na rynku mieszkańcy Wisły i turyści oddali cześć ofiarom katastrofy, a bezpośrednio przed rozświetleniem choinki odbyło się symboliczne "światełko do nieba".

Podczas "Mikołajkowego blasku świąt", po spotkaniu z Mikołajem oraz wysłuchania kapeli góralskiej Wisła i zespołu Mała Wisła, na choince pojawiły się w końcu światła, na które czekały nie tylko dzieci. Po rozświetleniu zgromadzeni na rynku mogli z kolei wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Antosi Kraszewskiej. Dodatkową atrakcją była akcja prowadzona przez Policję i Urząd Miasta Wisła pt. "Bądź widoczny". Dzieci mogły dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie i otrzymały od policjantów odblaski. O ich zastosowaniu opowiedział dzielnicowy mł. asp. Bogusław Bury a kurs pierwszej pomocy zaprezentował najmłodszym ratownik medyczny Wojciech Lamch. W rozświetleniu choinki wziął udział także Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Na rynku obecni byli też wolontariusze z programu Erasmus Plus, którzy pomagali stroić choinki. Byli z nami wolontariusze m.in. z Polski, Węgier, Rumunii i Włoch. Młodzież realizowała projekt "Be active, be involved" w ramach wymiany młodzieży w Wiśle i promocji wolonatriatu i Programu Erasmus Plus w lokalnych środowiskach. 5 grudnia obchodzono Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, który młodzież w ramach projektu uczciła pracą na rzecz mieszkańców Wisły  Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

To zresztą jeszcze nie koniec atrakcji przedświątecznych w Wiśle. Już w przyszły weekend, od 14 do 15 grudnia na Placu Hoffa odbędzie się "Jarmark z Tradycją" podczas którego będzie można zaopatrzyć się w prezenty, ozdoby świąteczne oraz wziąć udział w ciekawych warsztatach. Nie zabraknie też uczty duchowej - o to zadbają artyści, którzy w przyszły weekend pojawią się na Jarmarku z Tradycją.

Serdecznie dziękujęmy za okazaną pomoc przy organizacji Mikołajkowego Blasku Świąt w szczególności firmie Dana, Pizzeri pod Arkadami, DW Beskidy, Hurtowni warzyw i owoców Justyna Kędzior, Nadleśnictwu Wisła.

Fot. Szymon Brodacki


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3