Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Rowerowy i biegowy weekend przed nami!

12.06.2019

Edycja Bike Maratonu oraz Super Biegu w Wiśle po prostu musi być! Przyzwyczailiśmy się już do tego, że te zawody w kalendarzu są od lat, ale w tym roku wracają w czerwcu – u progu wakacji. W tym roku Bike Maraton w Wiśle zaprasza w sobotę 15 czerwca, a Super Bieg 16 czerwca. 

Rok temu to przecież tu odbywały się Mistrzostwa Polski  XCM, a złoto z Wisły wywieźli Dariusz Batek i Karolina Sowa. To już piąta edycja Bike Maratonu w tym roku – po Miękini, Zdzieszowicach, Polanicy – Zdroju i Jeleniej Górze nadszedł wreszcie czas na maraton w Wiśle.

Jak zwykle – nie zabraknie na beskidzkiej trasie stałych punktów programu – będzie oczywiście otwierający wyścig podjazd na Trzy Kopce, będą krótkie odwiedziny Brennej i parę innych miejsc znanych z tej lokalizacji. Koronny dystans GIGA (62 km) sięgnie w tym roku ponad 2800 m przewyższenia, a oprócz podjazdu na Trzy Kopce, szybkiego zjazdu do Brennej i wspinaczki na Smerekowiec, na drugiej rundzie zaoferuje jeszcze podjazd na Kotarz i raz jeszcze na Trzy Kopce. Dla przeciwwagi – najkrótszy dystans ma tylko 12 km (FUN), na nim czeka łagodny długi podjazd i zjazd do mety. Szutry, szerokie leśne drogi, trochę asfaltu. Gdzieś między FUN-em a GIGA jest jeszcze CLASSIC i MEGA jako dowód na to, że na Bike Maratonie naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Będzie też na beskidzkiej trasie kilka nowych miejsc i nowych rozwiązań, a jeśli już o nich mowa, to przypomnijmy, że w tym roku na Bike Maratonie mamy cztery dystanse i oddzielne starty.

 

W Wiśle startujemy w następującej kolejności:

  • GIGA (62 km) – start o 10:45
  • MEGA (41 km) i CLASSIC (27 km) – start o 11:00
  • FUN (12 km) – start o 11:15

Biuro zawodów usytuowane na placu Hoffa będzie działać już w piątek w godz. 16:00 – 21:00. W sobotę zaprasza zawodników od godz. 8:00.

Na pl. Hoffa czekać też będzie scena i dekoracje, strefa expo, loteria fantowa „Jedziemy z pomocą” dla zawodników Bike Maratonu i kriokomora CryoSpace, która może się okazać hitem dnia, biorąc pod uwagę zapowiadane na weekend temperatury. Odbędzie się również wyścig MTB dla dzieci – Sonko Kids Bike Maraton. Zapisy na miejscu, w dniu imprezy.

Więcej o Bike Maratonie: https://bikemaraton.com.pl/wisla/biuro-zawodow/ 

 

Dzień po Bike Maratonie, w Wiśle rządzić bedą górscy biegacze. Kolejna edycja cyklu Runner's World Super Bieg to oczywiście V Półmaraton Wiślański i V Wiślańska Dziesiątka. Start w niedzielę 16 czerwca na pl. Hoffa.

Biuro zapisów będzie czynne na rynku w Wiśle już w sobotę w godz. 17-20 oraz w niedzielę od godz. 8:00. Starty w niedzielę o godz. 11:00

Więcej o Super Biegu na https://cykl.superbieg.pl/wisla-polmaraton-gorski/

 

Serdecznie zachęcamy do udziału! Dla mieszkańców Wisły przygotowaliśmy po 10 voucherów na bezpłatny start, zarówno na sobotę, jak i niedzielę. Vouchery można odbierać w biurze Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w godzinach pracy urzędu.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3