Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Przed nami koncert pod starą czereśnią na Cieńkowie!

26.05.2023

Festiwal DziewięćSił to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie południowej części województwa śląskiego. W ostatni weekend maja w dziewięciu miejscowościach Beskidów i Śląska Cieszyńskiego odbędą się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, sportowe czy turystyczne. Jednym z najciekawszych będzie z pewnością koncert w Wiśle – w wyjątkowej lokalizacji, bo pod tzw. magicznym drzewem na Cieńkowie.

To drzewo to ponad stuletnia czereśnia, rosnąca samotnie na Cieńkowie Niżnim, w miejscu, z którego rozpościera się fantastyczna panorama na Beskidy. Znajduje się na popularnym rodzinnym szlaku, którym chętnie spacerują zarówno turyści, jak i mieszkańcy Wisły. To miejsce zachwyca swą atmosferą. Każdy odwiedzający Cieńków nie wyobraża sobie przejść obojętnie obok tego drzewa. Co więcej – ponoć każda para, która pocałuje się pod wspomnianym drzewem, zapewni sobie dozgonną wzajemną miłość.

Już 27 maja pod tym właśnie drzewem odbędzie się koncert w ramach imprezy DziewięćSił – Festiwalu Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. Od godziny 17:30 na plenerowej scenie zagra góralska kapela Beskidzcy Zbóje, następnie młody i zdolny artysta z Wisły Patryk Demkowski, zaś gwiazdą wieczoru będzie zespół VOŁOSI. Na zakończenie, już po zmroku, świetlne show zaprezentuje grupa Nam Tara.

Tego dnia od godziny 17:00 kolej linowa Cieńków będzie dostępna bezpłatnie, dlatego najlepiej zostawić samochód na darmowym parkingu przy dolnej stacji i wjechać krzesełkiem na górę. Wyciąg będzie czynny do 22:30, więc każdy zainteresowany zdąży zjechać po koncercie. Na górze nie będzie możliwości zaparkowania w tym dniu.

Na górze dostępna będzie kuchnia regionalna – będzie można skosztować m.in. tradycyjnych placków z blachy czy wiślańskiej żebroczki.

Przygotowaliśmy leżaki, pufy, ławeczki, ale warto zabrać z sobą także kocyk, by wygodnie rozłożyć się na trawie i wsłuchać w dźwięki artystów bądź po prostu podziwiać panoramę z Cieńkowa. Wierzymy, że będzie to niezapomniane wydarzenie.

W ramach Festiwalu DziewięćSił kolejnego dnia, w niedzielę, na rynku miasta odbędzie się czwarta edycja Biegu Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. To zawody dla dzieci do 13. roku życia, a zarówno start, jak i meta ulokowane zostaną na placu Bogumiła Hoffa. Zapisy poprzez formularz online lub bezpośrednio w dniu zawodów.

Wszystkie bieżące informacje na temat Dziewięćsił Festiwalu w Wiśle znaleźć można na stronie wydarzenia na facebooku - www.facebook.com/events/1596051964204197 

 

Program koncertu na Cieńkowie:

17:30 - Kapela Góralska "Beskidzcy Zbóje"

19:00 - Patryk Demkowski

20:30 - VOŁOSI

21:30 - led show grupy Nam Tara

 

 

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Śląskiego poprzez operatorów dwóch marek turystycznych: Beskidy i Śląsk Cieszyński

Partnerami imprezy w Wiśle są: Kolej Linowa Cieńków, Ranczo Cieńków, Nasza Kombucha.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3