Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Porozumienie w sprawie wieży na Baraniej Górze

20.05.2024

Dziś, odbyło się spotkanie z przedstawicielami miasta Wisła, Nadleśnictwa Wisła, Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach i Oddziału PTTK Wisła w sprawie ponownego włączenia w użytkowanie wieży na Baraniej Górze.

W spotkaniu wzięli udział z ramienia miasta wiceburmistrzyni Katarzyna Czyż-Kaźmierczak i sekretarz Sylwester Foltyn. Ze strony Nadleśnictwa Wisła – Nadleśniczy Andrzej Kudełka, natomiast szeregi PTTK reprezentowali prezes zarządu Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach Tomasz Biernat oraz wiceprezes Marcin Zapa, a Odział PTTK Wisła prezes Izabela Rudzińska.

W ostatnich dniach kwietnia wieża została zamknięta z powodu złego stanu technicznego. Już od dłuższego czasu szukano konstruktywnego rozwiązania tej sytuacji, tak aby turyści i mieszkańcy znów mogli cieszyć się widokami rozpościerającymi się ze szczytu.

Na spotkaniu udało się wypracować trójstronne porozumienie w tej kwestii. Potrzebny, jednak jest czas na przeprowadzenie procesu prawno-administracyjnego.

Mamy nadzieję, że prace remontowe ruszą niebawem!


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3