Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Początek roku w wiślańskiej Jedynce

16.03.2023

Dwa pierwsze miesiące 2023 roku już za nami. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat podejmowanych w naszej szkole działań, organizowanych imprez kulturalnych, zawodów sportowych i wielu innych aktywności jakie towarzyszyły naszym uczniom w tym czasie. Z uwagi na ferie zimowe wyjątkowo zapraszamy do sprawozdania z dwóch miesięcy.


WYDARZENIA KULTURALNE I IMPREZY KLASOWE

12 stycznia nasi uczniowie zawędrowali do „Aury” do naszych seniorów. Uczniowie klasy 3 pod fantastycznym przewodnictwem p. Jolanty Krzanowskiej śpiewali, grali i tańczyli świąteczno – noworoczne piosenki i melodie, a dołączyli do nich nasi laureaci świątecznego festiwalu piosenki – Julka Wrzecionko i Michał Pilch oraz dziewczyny z klasy 5 – Gabrysia Bujok, Maja Pilch, Zuzia Pezda i Malwina Tymowicz. Na koniec z okazji zbliżających się świąt – Dnia Babci i Dziadka uczniowie zagrali i zaśpiewali jeszcze specjalną piosenkę dla nich. Nasz grupa wolontariacka „Wolontariaci – wariaci” przygotowała dla seniorów króciutkie życzenia, które w ich imieniu zostały rozdane przez dziewczęta z 5a. Wszyscy dołączamy się do tych życzeń i obiecujemy jeszcze zawitać w gościnne mury „Aury”.

9 lutego dzięki Pani Monice Śliwce nasi uczniowie mieli szansę wziąć udział we wspaniałych zajęciach plastycznych pt.: "Pejzaż zimowy - kolaż", które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle. Uczniowie klasy 2b i 3a wykazali się dużą wyobraźnią artystyczną..

13 lutego uczniowie klasy 2b i 3a wzięli udział w ciekawych zajęciach plastycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle. Wykonali przepiękne walentynkowe kartki techniką „quillingu”. Obejrzeli także wystawę swoich wcześniejszych prac, która mieści się w dziale dziecięcym biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac dzieci w dziale dziecięcym biblioteki

 

14 lutego to oczywiście „Walentynki”. Tego dnia wielu czekało na walentynkową pocztę w naszej szkole - jednak tradycyjne kartki i listy mają swój urok (dziękujemy ci, szkolny samorządzie). Może trochę szkoda, że tylko w walentynki. A "Wolontariaci – wariaci trochę powariowali w Wiśle - obdarowywali przechodniów i sprzedawców zrobionymi wcześniej kartkami, a do "Aury" zanieśli słoneczny plakat. Piękne było to, że poza jednym przypadkiem ludzie reagowali uśmiechem. A może by tak uczynić z tej niecodzienności - codzienność?

 

17 lutego w naszej szkole odbył się "Bal Karnawałowy ". Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Stanny oraz pełnym pasji i zaangażowania uczniom ZSGH w Wiśle za profesjonalne poprowadzenie balu, z nadzieją na dalszą współpracę.

WYCIECZKI

W piątek (10.02) w bajkowej zimowej scenerii spędziliśmy niesamowite przedpołudnie! Była świetna jazda saniami, białe szaleństwo pełne śmiechu i pyszny poczęstunek w klimatycznej kolybie. A to wszystko dzięki uprzejmości i gościnności państwa Szarców, którzy nie tylko byli fundatorami naszej klasowej imprezy, ale też zadbali o super zabawę, wyśmienity poczęstunek i niesamowitą rodzinną atmosferę! Dziękujemy również państwu Babickim za ufundowanie kiełbasek i pieczywa. Humory dopisały nam równie mocno jak pogoda! Również uczniowie klasy 1a, 15 lutego wyruszyli na kulig korzystając z pięknej zimowej pogody.

 

 

SPORT

9 stycznia na hali im. Wiślańskich Olimpijczyków rozegrany został turniej eliminacyjny o awans do finałów powiatowych szkół podstawowych w koszykówce dziewcząt i chłopców. W tym roku do walki o awans stanęło 8 reprezentacji: 4 drużyny z Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle, dwie z SP 2 Ustroń, oraz po jednej z SP 1 Ustroń i SP 6 Ustroń. Turniej został rozegrany systemem pucharowym ponieważ pozostałe dwie gminy nie wzięły udziału w rozgrywkach. Ostateczny bilans turnieju był następujący – w finałach powiatowych, które odbywały się po feriach reprezentowały nas aż trzy drużyny, dwie żeńskie i jedna męska!!! W samych finałach powiatowych, które odbywały się 8 lutego chłopcy młodsi zajęli III miejsce w powiecie cieszyńskim. Natomiast dziewczęta spisały się znakomicie w obu turniejach finałowych wywalczyły pierwsze miejsca i awanse do finałów rejonowych!!!

Drużyna dziewcząt - rocznik 2010 i mł.: Weronika Bierska, Kamila Wisełka, Anna Pik, Zuzanna Pezda, Aneta Czyż, Anna Bujok, Anna Roman, Malwina Tymowicz, Gabriela Bujok, Martyna Cieślar, Maja Pilch, Zofia Kotowicz

Trener: Marcin Kotowicz

Drużyna dziewcząt - rocznik 2008/2009: Laura Borecka, Joanna Mołodyńska, Zofia Wiencek, Oliwia Ruda, Magdalena Mleko, Wiktoria Dachowska, Julia Berdychowska, Maja Kaźmierczak, Małgorzata Lazar, Emilia Brodacka

Trener: Marcin Kotowicz

 

Drużyna chłopców - rocznik 2010 i mł.: Hordii Bondarenko, Michał Pilch, Rafał Kędzior, Karol Bujok, Jakub Heller, Davyd Pidchenko, David Urbaczka, Salwador Niemczyk, Paweł Gomola, Piotr Pezda, Bartosz Wrzecionko

Trener: A. Nosowicz

 

Drużyna chłopców - rocznik 2008/2009: Kacper Piszczek, Przemysław Zientek, Ivan Astafiev, Szymon Szarzec, Maciej Szalbot-Bugajski, Sławomir Kędzior, Robert Szarzec, Igor Wawrzacz, Oliwier Kulig, Kacper Lazar

Trener: A. Nosowicz

 

Z kolei 17 lutego, na biegowych trasach narciarskich Kubalonki, uczniowie i uczennice z naszej szkoły rywalizowali w ramach Mistrzostw Powiatu Cieszyńskiego w narciarstwie biegowym. Dla podopiecznych trenerki Aleksandry Nosowicz oraz uczniów z pozostałych wiślańskich podstawówek była to zarazem rywalizacja na poziomie miejskim.

 

Wyniki prezentują się następująco:

II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkół z Powiatu Cieszyńskiego w Biegach Narciarskich - Sztafeta Chłopców, 2008/2009

I Mistrzostwach Wisły w Sztafetowych Biegach Narciarskich- Sztafeta Chłopców, 2008/2009

II miejsce w Mistrzostwach Wisły w Sztafetowych Biegach Narciarskich w kategorii chłopców rocznik 2010 i młodsi

II miejsce w Mistrzostwach Wisły kategorii dziewczyn rocznik 2010 i młodsze.

 

Reprezentacja szkoły:

Dziewczyny młodsze: Gabriela Bujok, Dominika Bierska, Magdalena Cieślar, Yevchenia Mruc

 

Chłopcy młodsi: Salvador Niemczyk, Jan Lazar, Paweł Palka

 

Chłopcy starsi: Robert Szarzec, Szymon Szarzec, Sławomir Kędzior

 

23.02.2023 w Ustroniu nasze uczennice rozegrały turniej eliminacyjny do finałów powiatowych w siatkówce dziewcząt starszych (klasy 7/8). Nasze zawodniczki miały trudne zadanie, ponieważ zarówno ekipa Ustronia jak i Cisownicy, z którymi graliśmy o awans ma w swoich zespołach zawodniczki trenujące w klubach siatkarskich.

Ostateczna klasyfikacja dziewcząt:

SP Cisownica - awans do finału powiatowego

SP 2 Ustroń

SP 1 Wisła

Gratulujemy wszystkim ekipom dobrej gry, a zwycięzcom życzymy powodzenia w finałach powiatowych!

 

Skład reprezentacji: Joanna Mołodyńska, Julia Berdychowska, Oliwia Ścisłowska, Oliwia Ruda, Laura Borecka, Emilia Brodacka, Wiktoria Dachowska. W naszym składzie zabrakło dwóch podstawowych zawodniczek Mai Kaźmierczak i Magdaleny Mleko z powodu kontuzji.

 

Oprócz zawodów sportowych uczniowie naszej szkoły mają możliwość spróbowania swoich sił również w dyscyplinach zimowych, takich jak narciarstwo biegowe oraz łyżwiarstwo. W ostatnich tygodniach uczniowie klas 5 i 8 pod opieką Pana Mirosława Szwedy po raz pierwszy w tym roku (a niektórzy uczniowie po raz pierwszy w życiu) wskoczyli w buty narciarskie i łyżwy.

Po raz kolejny w naszej placówce ruszyły również ministerialne programy: Młode Asy Parkietów – Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki oraz program Szkolny Klub Sportowy Dzięki realizacji programu możemy rozszerzyć ofertę zajęć sportowych dla naszych uczniów!

 

Marcin Kotowicz


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3