Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Pełne atrakcji Wiślańskie Noce Muzeów

20.05.2024

Powiedzieć, że Wiślańskie Noce Muzeów cieszyły się powodzeniem to zdecydowanie za mało! Trwające prawie trzy dni wydarzenie, od piątku popołudnia aż do niedzieli, tłumnie odwiedzili zarówno mieszkańcy Wisły, jak i turyści. W akcji brało udział 16 placówek, w których można było zwiedzić i zobaczyć zdecydowanie więcej niż w normalnych dniach, a niektóre miejsca były dostępne wyłącznie z tej okazji. Zapora wodna w Wiśle Czarne została udostępniona dla gości z zewnątrz po raz pierwszy od 2017 roku, co nie umknęło uwadze odwiedzających, których było blisko tysiąc osób.

Były odwiedziny cesarza Franciszka Józefa i księżnej Sisi w Habsburskiej Osadzie Gospodarczej. Spacer po balkonie arcyksięcia w Pałacyku Myśliwskim Habsburgów. Śpiew Wiślańskiego Chóru Kameralnego w rezydencji Prezydenta RP na Zadnim Groniu. Spotkanie z rzeźbiarzem Arturem Szołdrą w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka”. Gawędy przy ognisku w Parku Kopczyńskiego. Podziwianie precyzji, kunsztu i pasjonującej drogi powstawania czekoladowych figur w cukierni „u Janeczki” z ust właścicielki Karoliny Szeja. Rodzinna gra terenowa na Jonidle i w wnętrzach biblioteki miejskiej. Wspólne malowanie obrazu w galerii „u Dziadka”. Tworzenie lalek gałganek w galerii „u Niedźwiedzia”. Rozmowy z Czesławem Stawarzem o historii narciarstwa.  Odkrywanie historii spadochroniarstwa i wojsk specjalnych w Muzeum im. ppkł. Adolfa Pilcha. Warsztaty pisania gęsim piórem i obróbki wełny owczej w Muzeum Beskidzkim. Nie zabrakło również poznawania historii poprzez zmysł smaku i węchu. Można było samodzielnie upiec placek z blachy i zjeść go popijając herbatę z zielin w Muzeum Kuchni Regionalnej „Stolica Pradziadków”, poznać tajniki browarnictwa w Browarze Wisła czy też zasmakować w tradycyjnej wiślańskiej wajeśnicy smażonej na ogniu podczas Zielonych Świątek.

To tylko część atrakcji, jaką można było się cieszyć podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Wiśle. Inicjatywa bezpłatnych wejść do muzeów, galerii, instytucji kultury i podobnych placówek trwa już od 1997 roku. Z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, a Wisła nie odbiega od tego nurtu i także odnotowuje rok rocznie, coraz większą liczbę zainteresowanych osób, jak i samych placówek uczesticzących w wydarzeniu.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy właścicielom, pracownikom, wszystkim, którzy byli zaangażowani w tworzenie i współtworzenie Wiślańskich Nocy Muzeów . To dzięki Wam i Waszej pasji w ten weekend Wisłę odwiedziło tak wiele osób.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje!

 Zapraszamy także do zapoznania się z filmowym podsumowaniem tego wydarzenia: TUTAJ


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3