Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Orlen Moto Power Show Wisła 2023

18.09.2023

W sobotni poranek, 16 września o godz. 10:00 burmistrz Tomasz Bujok wraz z organizatorem Markiem Bujokiem oficjalnie rozpoczęli największe motoryzacyjne wydarzenie tego sezonu. Na ten krótki weekend Wisła zamieniła się w prawdziwą motoryzacyjną stolicę Polski, a wszystko za sprawą Orlen Moto Power Show Wisła 2023. To pierwsze, tak duże wydarzenie motoryzacyjne w naszym mieście, ale już dziś możemy powiedzieć, że z pewnością nie ostatnie.

W ramach wydarzenia odbyły się zawody Rally Cup oraz Śląska Liga Terenowa, czyli zawody off-roadowe. Zawodnicy zaprezentowali się podczas startu honorowego na pl. Hoffa, gdzie można było zamienić z nimi przysłowiowe słowo i zobaczyć, jakimi pojazdami będą się ścigać na pętli prowadzącej ulicami Kamienny, Górnośląska i Partecznik oraz na trasie Moto Park Wisła.

Z ogromu atrakcji i pokazów każdy mógł wybrać coś dla siebie. Bezkonkurencyjnie największe wrażenie na uczestnikach wydarzenia zrobiły pokazy FMX, czyli ekstremalne skoki na motorach. Patrząc na akrobacje jednych z najlepszych zawodników tej dyscypliny, ciarki przechodziły po plecach. Kolejną atrakcją wydarzenia, która zgromadziła wokół siebie niemałą ilość widzów były pokazy Monster Truck. Samochody na ogromnych kołach zaprezentowały nam, jak w kilka sekund z samochodu osobowego zrobić cienki naleśnik. Mogliśmy również podziwiać zręczność i opanowany do perfekcji balans ciała podczas pokazów Trialu – pokonywanie przeszkód i wyskoki na motorze. Dla entuzjastów sportów walki w amfiteatrze im. S. Hadyny została stworzona strefa FEN MMA, gdzie w specjalnym ringu - oktagonie można było z bliska podpatrywać, jak wygląda ten rodzaj sportu. Dodatkowo na rozstawionych przy ringu automatach typu „Boxer” można było sprawdzić swoją siłę uderzenia.

Przy wspaniałej, pięknej i słonecznej pogodzie chętni śmiałkowie mogli podziwiać Wisłę z lotu ptaka podczas organizowanych cały weekend, turystycznych lotów helikopterem, które startowały z Moto Park Wisła oraz ośrodka Skolnity Ski&Bike.

Nie zabrakło także czegoś dla młodszych uczestników Orlen Moto Power Show – strefa zabaw i animacji, malowanie twarzy, dmuchańce.

Ale to nie wszystko!

Wieczorem na scenie koncertowej przy ul. Wodnej, która została ochrzczona mianem „wiślańskie błonia” wystąpili wielkoformatowi artyści! W imprezowy nastrój wprowadził nas DJ Brave, następnie wystąpił Smolasty, który został przywitany z ogromnym entuzjazmem, piskami i zachwytem na twarzy zgromadzonej publiczności, zwłaszcza tej damskiej części, a imprezę do końca poprowadził C-Bool.

Całość wydarzenia swoim komentarzem uświetnili Aneta Legierska i Piotr Zięba.

 

Sponsorem tytularnym Orlen Moto Power Show była spółka Orlen S.A.

Partnerami głównymi KGHM Polska Miedź S.A. oraz JSW S.A. a partnerem Tauron.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3