Poniedziałek przywitał nas bardzo smutną wiadomością. Odszedł Andrzej Molin.
Człowiek zasłużony dla miasta, jak i dla całego regionu.
Wieloletni nauczyciel. Był wicedyrektorem, a w latach 1992-2006 dyrektorem Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle.
W latach 2002-2006 radny Rady Miasta Wisła, a w latach 2006-2010 burmistrz naszego miasta.
Zasiadał jako radny w Radzie Powiatu Cieszyńskiego a w obecnej kadencji radny Sejmiku Województwa Śląskiego.
Szczere kondolencje na ręce rodziny składają,
Burmistrz Miasta Wisła Tomasz Bujok i radni Rady Miasta.
Śp. Andrzej Molin urodził się w 1954 roku jako syn Gustawa Molina z Międzyrzecza-Górnego, jednak przez zdecydowaną większość swojego życia związany był z Wisłą. Tam przez wiele lat pracował jako nauczyciel i dyrektor w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich oraz jako burmistrz i radny miasta. Do końca mocno zaangażowany w rozwój całego regionu jako radny Sejmiku Województwa Śląskiego i Przewodniczący Komisji Rozwoju Przestrzennego oraz Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji.
Andrzej Molin ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii, na kierunku matematyka. W latach 1978-1979 pracował jako matematyk w Instytucie Systemów Sterowania w Katowicach, następnie był programistą w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Skoczkowie. Od roku 1983 związany był z Zespołem Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich wpierw jako nauczyciel, następnie jako wicedyrektor, zaś w latach 1992 – 2006 był jego dyrektorem. W tym samym czasie udzielał się również jako wiceprezes Oddziału polskiego Zrzeszenia Hoteli w Wiśle, członek Zespołu ds. Reformy Kształcenia Zawodowego przy Ministrze Edukacji Narodowej, członek Zespołu Konsultacyjno-Doradczego ds. Wdrażania Reformy Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego przy Śląskim Kuratorze Oświaty, członek Zarządu Stowarzyszenia „Akademia Europejska w Beskidach”.
W latach 2002 – 2006 był radnym Rady Miasta Wisła i wiceprzewodniczącym Komisji Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji, zaś w kolejnej kadencji (lata 2006-2010) pełnił funkcję Burmistrza Miasta Wisła. Za jego kadencji Wisła odniosła wielki sukces w rozwoju miasta: powstało zadaszenie amfiteatru wraz z jego zapleczem, nadano mu imię Stanisława Hadyny, kompozytora i założyciela Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk", zmodernizowano główny deptak, wyremontowano kilka najważniejszych tras turystycznych, poprawiono zagospodarowanie kompleksu rekreacyjnego "Jonidło" oraz wybudowano nowoczesną salę gimnastyczną, której nadano imię Wiślańskich Olimpijczyków. W latach 2015 – 2015 był radnym Rady powiatu Cieszyńskiego, gdzie pracował jako członek Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Komisji Edukacji. W roku 2018 został radnym Sejmiku Województwa Śląskiego i przewodniczącym Komisji Rozwoju Przestrzennego oraz Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji. Włożył bardzo dużo pracy w remonty dróg wojewódzkich, a szczególnie
w modernizację drogi wojewódzkiej nr 941 – głównej drogi prowadzącej do Wisły i przez Wisłę. Był niezwykle zaangażowany we wszystkie działania mające na celu ciągłą poprawę infrastruktury kolejowej m.in. remont linii kolejowej do Wisły.
Jako nauczyciel, dyrektor i samorządowiec przez wiele lat angażował się w życie całego regionu i w rozwiązywanie problemów jego mieszkańców. Był bardzo cenionym człowiekiem i samorządowcem, o czym świadczą otrzymane przez niego nagrody i wyróżnienia. Za swoje zasługi otrzymał w roku 1996 Srebrny Krzyż Zasługi, zaś w roku 2010 Złoty Krzyż Zasługi, a także w latach 1999 i 2003 Nagrody Ministra Edukacji Narodowe.
Po długiej walce z chorobą zmarł 17 lipca 2023 roku.