Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Niebieski Motyl zaprasza

6.07.2020

Żłobek oraz Przedszkole Terapeutyczno – Integracyjne „Niebieski Motyl mieszczące się w Wiśle przy ul. Wyzwolenia 19 to wyjątkowe miejsce, które bawi, kształci i uczy. Dzieci czują się tu bezpiecznie a ich całościowy rozwój wspierany jest w ciepłej i radosnej atmosferze. Do naszego żłobka zapraszamy  dzieci w wieku od 5 miesięcy do 3 lat.

Maluchy mają do dyspozycji jasne, przestronne sale dydaktyczne, różnorodne pomoce i zabawki edukacyjne, a także nowocześnie wyposażoną salę integracji sensorycznej gabinet logopedy i psychologa.

W naszym żłobku pracujemy w małych, odpowiednio dobranych wiekowo grupach, aby nawiązać prawidłowy kontakt z Dzieckiem. Staramy się pielęgnować wartości rodzinne i kulturowe. 

Nasz zespół to opiekunowie pełni pasji i zaangażowania. W oparciu o współpracę z rodzicami dbają o miłą i ciepłą atmosferę sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Poprzez szereg zajęć dodatkowych wspomagamy indywidualny rozwój naszych podopiecznych, uwzględniając potrzeby i możliwości każdego z nich, podwyższając ich poczucie własnej wartości i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. „Niebieski Motyl” jest czynny od godziny 7.00 do 17.00, dzięki czemu rodzice mogą wykonywać obowiązki zawodowe bez obaw o swoją pociechę.

Zapraszamy również Państwa pociechy na bezpłatne zajęcia z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju realizowane zarówno dla dzieci Złobka, Przedszkola jak i dla dzieci nie będących podopiecznymi placówek. Realizujemy zajęcia z  logopedii, integracji sensorycznej, dogoterapii, terapii pedagogicznej, psychologii, fizjoterapii, treningu umiejętności społecznych (TUS).

Warunkiem uczestnictwa dziecka w zajęciach WWR jest posiadanie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, wydanej przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną. . Wczesna diagnoza i terapia to sukces twojego dziecka

Do Przedszkola Terapeutyczno Integracyjnego ‘Niebieski Motyl w Wiśle zapraszamy rodziców z dziecmi od 2,5 roku do 6 lat. Dla dzieci posiadających  orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego Przedszkole jest bezpłatne

Tworzymy placówkę w której gwarantujemy doświadczoną kadrę pedagogiczną, doświadczonych terapeutów, atrakcyjna ofertę edukacyjną i terapeutyczną Placówka oferuje bogaty wachlarz zajęć, tak aby każde dziecko mogło w optymalny sposób doskonalić nabyte oraz rozwijać nowe umiejętności. Realizujemy zajęcia logopedyczne, z psychologiem, Trening Umiejętności Społecznych, W. Sherborne, dogoterapię, Integrację Sensoryczna, fizjoterapię, terapię pedagogiczną, zajęcia z judo.

Nasze zajęcia są skoordynowane i tworzą całościowy plan terapii dla każdego podopiecznego. Tworzymy przedszkole w którym dzieci pełnosprawne, zdolne oraz dzieci z zaburzeniami rozwoju i niepełnosprawne /z autyzmem, niepełno sprawnościami sprzężonymi i innymi całościowymi zaburzeniami znajda dostosowane do swoich potrzeb metody i formy pracy gdzie wyznacznikiem proponowanych zajęc są realne potrzeby oparte na naukowych założeniach, odpowiadające na potrzeby rozwojowe dzieci.

Z początkiem czerwca rozpoczęliśmy  we wsparciu z Unią Europejską realizację projektu „Przedszkole Twoich marzeń”, mającego na celu wzmocnienie potencjału edukacyjnego dzieci z województwa śląskiego, wzrost dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej poprzez realizację dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym poprzez wyrównywanie deficytu wynikającego z niepełnosprawności. Projekt „Przedszkole Twoich marzeń” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Społeczny) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020. Projekt realizowany będzie w okresie od 1 czerwca 2020 roku do 31 sierpnia 2021 roku.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są do pobrania na portalu społecznościowym  FB oraz w sekretariacie przedszkola.

W projekcie przewidziano realizacje zajęć dodatkowych,  podniesienie kwalifikacji nauczycieli w Przedszkolu Terapeutyczno Integracyjnym oraz doposażenie w sprzęt specjalistyczny „Niebieski Motyl” w Wiśle.  

W ramach projektu nasze przedszkole zaoferuje dla 24 dzieci, dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne, podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli oraz doposażenie w sprzęt specjalistyczny. Uczestnicy projektu otrzymają bezpłatne, profesjonalne i kompleksowe wsparcie, a wśród dodatkowych zajęć przewidziano: zajęcia logopedyczne, polisensoryczne, muzykoterapeutyczne, terapie psychologiczną i zajecia z fizjoterapeutą.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: 537 971 336 oraz adresem e-mail: niebieski.motyl.przedszkole@wp.pl

 

Niebieski Motyl 

 

 

 

 

 

 

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3