Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Narodowe Czytanie w Wiśle

9.09.2019

W całym kraju 7 września odbyła się akcja promująca czytelnictwo i polską literaturę piękną. Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej zagościło także w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle. W tym roku czytano osiem nowel na ósme Narodowe Czytanie.

Biblioteka w Wiśle z tej okazji zorganizowała spacer literacki pt. „Śladami autorów nowej”, podczas którego omówione zostały związki literatów z Wisłą i zaprezentowane fragmenty wybranych do lektury tekstów. Z ośmiu autorów, aż sześciu gościło w Wiśle lub miało pośrednie związki z beskidzką miejscowością, m.in. Maria Konopnicka, Bolesław Prus i Władysław Stanisław Reymont. Spacer okazał się bardzo udanym pomysłem. Pogoda dopisała, a jego uczestnicy zaangażowali się w czytanie wybranych fragmentów.

Biblioteka dziękuje członkiniom Wiślańskiej Akademii Aktywnych i pozostałym uczestnikom za czynny udział w akcji i zaprasza na kolejne wydarzenia biblioteczne oraz po lektury. Wszystkie nowele są dostępne w zbiorach biblioteki. Zapraszamy!

Galerię zdjęć można obejrzeć na stronie biblioteki.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3