Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Koncert Noworoczny z Artis Symphony Orchestra

22.01.2023

To był piękny i uroczysty wieczór. Jak co roku w naszym mieście w Hotelu Gołębiewski zorganizowany został Koncert Noworoczny, jako podziękowanie dla mieszkańców, turystów, partnerów, instytucji, przedsiębiorcom za wspólny rok działań i realizacji wielu zadań i projektów mających na celu rozwój Wisły.

Tegoroczna narracja koncertu toczyła się wokół mocy wspólnego działania, co obrazowała w najlepszy sposób ilość uczestników koncertu, ale też ilość artystów, którzy zadbali o sferę muzyczną. Na widowni zasiedli znamienici goście, przedstawiciele instytucji rządowych, jednostek samorządowych, lasów państwowych, organizacji społecznych, jednostek oświatowych, służb bezpieczeństwa, przedstawicieli branży turystycznej, mieszkańcy i turyści spędzający wolny czas w Wiśle.

Koncert tradycyjnie rozpoczął burmistrz Wisły Tomasz Bujok, który powiedział m.in. "Miasto jest jak orkiestra, musi grać tą samą melodię. Żeby zagrać równo potrzebne są godziny prób, ustaleń, wspólnego myślenia. Realizacja wielu zadań, wydarzeń, inwestycji, które miały miejsce w roku 2022 udała się dzięki zespołowej pracy, za co dziękuję wszystkim, którzy brali udział w tworzeniu teraźniejszości i przyszłości naszego miasta."

Głos zabrali także poseł Grzegorz Gaża, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, starosta cieszyński Mieczysław Szczurek i radny sejmiku województwa śląskiego Andrzej Molin.

Po części oficjalnej, którą poprowadzili Katarzyna Czyż-Kaźmierczak i Tadeusz Papierzyński, w podróż "Z muzyką przez wieki" zabrała uczestników wyjątkowa Artis Symphony Orchestra pod batutą Jean Claude'a-Hauptmana. Przewodnikami tej podróży byli Anita Binek i Łukasz Sitek, dzięki czemu koncert zamienił się w opowieść, w której każda nutka i każdy utwór miały swoje miejsce i trafiały wprost do  zmysłów słuchających. Śmiałe aranżacje utworów legend m.in. rocka, takich jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jima Morrisona, Kurta Cobaina czy Amy Whinehouse robiły niesamowite wrażenie w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Solistki Oliwia Ohl-Szulik, Karolina Kidoń, Marta Kaczmarczyk, Natalia Bukowska dały z siebie wszystko, swoje talenty, interpretacje, wrażliwość, moc i serce.

To było niesamowite widowisko. Moc jedności orkiestry, siła głosów solistów i charyzma maestro Hauptmana naładowała zebranych pozytywną energią na cały rok.
Całość dopełniły życzenia noworoczne burmistrza Wisły i wspólnie wzniesiony toast.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. W szczególności dyrekcji i pracownikom Hotelu Gołębiewski za gościnność i jak co roku wspaniałą współpracę. Dziękujemy również wszystkim, którzy odpowiedzieli tak licznie na zaproszenie do udziału w koncercie. Do zobaczenia za rok!

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3