Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Koncert dla Przyjaciół Szkoły

10.05.2019

29 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem odbył się coroczny Koncert dla Przyjaciół Szkoły. W tym dniu gościliśmy w naszych skromnych progach licznych gości: Barbarę Szalbot - dyrektor MZEAS, Andrzeja Kudełkę - Nadleśniczego Nadleśnictwa Wisła, Barbarę Kędzior - radną Miasta Wisła, Dorotę Heczko – przewodniczącą  Zarządu Osiedla i Rady Rodziców w SP2, Gabrielę Polok-Otawę – dyryrektor  SP1, Julię Troszok – kierownik Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej prowadzącej Klub Zdrowia przy świetlicy C.Z.A.S., Martę Raszkę – przewodniczącą Koła Gospodyń w Czarnem, Władysława Pilcha - pastora Zboru Zielonoświątkowego, a także absolwentów oraz członków rodzin uczniów naszej szkoły. Program koncertu był bardzo bogaty i różnorodny, a w występach brali udział uczniowie klas I – VII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Zebrani mogli wsłuchać się w utwory wykonywane przez uczniów na różnych instrumentach: dzwonkach chromatycznych (uczniowie kl. V), trąbce (Arek Kukla z kl. V), keybordach (Beniamin Cieślar i Jakub Witucki z kl. VI), fletach prostych (uczniowie kl. VII) i poprzecznym (Miriam Pilch z kl. VI), dzwonkach (uczniowie kl. VI) czy ukulele (Diana Cieślar i Hanna Pilch z kl. VI). Podczas uroczystości nie brakowało także tańców (zespół X’Dance oraz uczniowie kl. I – III w „Tańcu Przebiśniegów”) oraz piosenek (w wykonaniu uczniów klasy IV oraz dzieci z oddziału przedszkolnego), a także słowa mówionego - wystąpili laureaci konkursu „Garce po starce” (Jonasz Cieślar i Dominik Juroszek z kl. IV), którzy zaprezentowali wiersz gwarowy autorstwa Pawła Cieślara, a także uczniowie kl. IV i V uczęszczający na zajęcia kółka teatralnego, którzy przedstawili spektakl pt.”Dziweczynka z zapałkami”. Nietypowym punktem programu była prezentacja filmów wykonanych w technice poklatkowej przez uczniów klasy VI, którzy stworzyli je pod kierunkiem Sylwii Śliwki na zajęciach rozwijających kreatywność. Na zakończenie wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali pieśń „U stóp Barani”, a następnie można było skorzystać z poczęstunku.

Cieszymy się, że koncert się odbył i w tej formie mogliśmy wyrazić wdzięczność, jaką czujemy dla Przyjaciół naszej szkoły za to, że dobrze nam życzą, wspierają nas i motywują, by cały czas inwestować w rozwój naszej placówki dla dobra naszych uczniów, a także lokalnej społeczności.

                                                                                                                                                                                          Alicja Pieszka


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3