Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Kolejne sukcesy skoczków i dwuboistów

23.02.2024

Po biegach narciarskich przyszła kolei na wiślańskich skoczków i dwuboistów, którzy próbowali swoich sił podczas rozgrywanej w Zakopanem  XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Małopolska 2024.

Już pierwszego dnia zawodów tytuł wicemistrza Polski w kombinacji norweskie w juniorach HS140 m/10 km wywalczył Grzegorz Mitręga, zaś w juniorach młodszych HS140 m/7,5 km ten sam tytuł przypadł w udziale Jakubowi Cieślarowi. Trzecie miejsce w tej kat. zajął Mikołaj Wantulok, a miejsce 7 Jakub Czepczor. W otwartym konkursie skoków na skoczni HS140 m 4 miejsce zajął w juniorach mł. Wiktor Szozda, 10 miejsce Wojciech Cieślar, 11 miejsce Mikołaj Wantulok, a miejsce 13 Jakub Cieślar . W juniorach na tej samej skoczni 6 był Grzegorz Mitręga.

Natalia Łupieżowiec zajęła szóste miejsce w pierwszym konkursie zmagań skoczkiń narciarskich na XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych "Małopolskie 2024".

Podczas drugiej konkurencji Olimpiady – konkursu drużynowego – złoty medal wywalczyła drużyna WSS Wisła w składzie: Mikołaj Wantulok, Wojciech Cieślar i Wiktor Szozda. Lecz to nie koniec „złotych wieści” z Zakopanego. Tymotuesz Cieciała wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików w skokach narciarskich, które odbyły się na skoczni HS-70 (K-64), zaś Jakub Cichowlas wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików w kombinacji norweskiej.

Kolejne medale zdobyli zawodnicy WSS Wisła w drugiej indywidualnej konkurencji zmagań kombinatorów norweskich – juniorów. 3 miejsce zajął Grzegorz Mitręga, natomiast w rywalizacji juniorów młodszych na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Cieślar.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów!