Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Cztery złota w finale dla Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego

17.03.2023

Na skoczni HS-44 w Szczyrku oraz trasach biegowych Kubalonki rozegrana została finałowa edycja zawodów ORLEN Cup Kids, które odbywają się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – ORLEN Szukamy Następców Mistrza. Ostatnie w sezonie zmagania najmłodszych uczestników zdominowali reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, którzy zdobyli wszystkie złote medale. 

16 marca w Beskidach najmłodsi uczestnicy Programu po raz ostatni tej zimy rywalizowali o medale w zawodach ORLEN Cup Kids. W finałowych zmagania na obiekcie HS-44 w Szczyrku oraz w biegu na Kubalonce tradycyjnie wystartowali już tylko najstarsi zawodnicy z cyklu ORLEN Cup Kids. W dwóch kategoriach wiekowych Dziewczynka i Chłopiec stanęło na starcie konkursu skoków 44 uczestników. W finałowych zawodach w kombinacji norweskiej wystartowało 36 dwuboistów. 

Dwa złote medale podczas finałowej edycji ORLEN Cup Kids zgarnęła Oliwia Bury z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Na drugim stopniu podium w konkursie skoków stanęła Julia Fender z LKS Klimczok Bystra, a trzecia była Lucia Siragiova z TS Wisły Zakopane. W zawodach w kombinacji norweskiej druga była Siragiova, a trzecia Fender. 

W kategorii Chłopiec rywalizację zdominował Adam Pilch z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który zdobył złoto zarówno na skoczni, jak i trasie biegowej. W konkursie skoków srebro wywalczył Adrian Gąsienica z KS Rutkowski, a brąz zdobył Antoni Kidoń z KS Chochołów. Równie dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy z WSS, którzy uplasowali się w pierwszej 20, a byli nimi Konrad Klimud – 6 miejsce, Franciszek Rzaszótko – 8 miejsce, Wiktor Sosna – 10 miejsce, Paweł Pierzchała – 12 miejsce, Paweł Wałach – 13 miejsce, Jan Małyjurek – 15 miejsce oraz Dominik Bujok – 18 miejsce. Pełne wyniki dostępne w załączniku.

Na drugim stopniu podium w zawodach kombinatorów norweskich stanął Tomas Zlevsky z TS Wisły Zakopane, a trzecie miejsce wywalczył Kamil Jarząbek z KS Eve-nement Zakopane.

Laureatki i Laureaci finałowego konkursu skoków

Dziewczynka

 1. Oliwia Bury – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

 2. Julia Fender – LKS Klimczok Bystra

 3. Lucia Siragiova – TS Wisła Zakopane

 

Chłopiec

 1. Adam Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

 2. Adrian Gąsienica – KS Rutkowski

 3. Antoni Kidoń – KS Chochołów

 

Laureatki i laureaci finałowych zawodów w kombinacji norweskiej

Dziewczynka

 1. Oliwia Bury – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

 2. Lucia Siragiova – TS Wisła Zakopane

 3. Julia Fender – LKS Klimczok Bystra

   

Chłopiec

 1. Adam Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

 2. Tomas Zlevsky – TS Wisła Zakopane 

 3. Kamil Jarząbek – KS Eve-nement Zakopane

 4.  

Pełne wyniki dostępne w załączniku.

źródło: https://pzn.pl/skoki-narciarskie/orlen-cup/aktualnosci/cztery-zlota-w-finale-dla-wislanskiego-stowarzyszenia-sportowego


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3