Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

CEE z nową atrakcją

8.04.2021

Oczko wodne przy Centrum Edukacji Ekologicznej ma nowych mieszkańców! Staraniem Urzędu Miejskiego w Wiśle do stawu wypuszczono amury. Ich obecność ma służyć poprawie wyglądu oczka wodnego, które bez tych ryb szybko by zarosło i nie byłoby atrakcyjne. 

Amur to ryba słodkowodna, preferujące zbiorniki o wodach wolno płynących lub stojących. Takie zbiorniki szybko nagrzewają się, co stwarza doskonałe warunki do rozrodu amura. Ich pożywieniem jest fitoplankton i rośliny wodne. Amury są chętnie łowione przez wędkarzy, przeciętny okaz waży około 2-3 kilogramów. Naturalnymi wrogami są wydry i norki amerykańskie.

 

Więcej o nowych mieszkańcach CEE  dowiecie się na  https://cee.wisla.pl/2021/04/07/mieszkancy-oczka-wodnego-przy-cee/

 

Zapraszamy do zwiedzania ogrodów edukacyjnych przy Centrum Edukacji Ekologicznej.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3