Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Bieg Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka po raz drugi!

7.06.2021

W niedzielę 6 czerwca po raz drugi odbył się Bieg Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. Piękna pogoda sprzyjała zawodom, gdyż na starcie imprezy stanęło 129 uczestników w wieku od dwóch do trzynastu lat. Jest to o 11 uczestników więcej niż w poprzedniej edycji! Młodzi zawodnicy mieli do pokonania trasy biegu w zależności od wieku. Start i meta zlokalizowane były w parku Kopczyńskiego i aż miło było popatrzeć na sportowe zmagania dzieciaków, które tego popołudnia zebrały się wokół kamiennych wiślańskich niedźwiadków. 

Najmłodsza grupa milusińskich (roczniki 2015 i młodsi) ustawiła się na linii startu w jednej z parkowych alejek, by na przełaj przebiec 150 metrów do mety. W tej grupie najszybsi byli Zosia Juroszek i Szymon Kamiński. Na dystansie 500 metrów rywalizowały dzieci z roczników 2014-2012. Tutaj zwyciężyli Gabriela Bujok i Daniel Pilch. W kolejnej grupie (2011-2010) na dystansie 600 metrów zwyciężyi Amelia Juroszek i Rafał Kędzior. W najstarszej grupie wiekowej rywalizowano na dystansie 1200 metrów. Zwycięzcami tej kategorii zostali Amelia Macieiczek i Sławomir Kędzior. 

Dla każdego zawodnika i zawodniczki po ukończonym biegu przygotowany był pamiątkowy, drewniany medal, słodki poczęstunek oraz napoje. 

Wśród przeważającej liczby dzieci z Wisły, które wystartowały w imprezie, startowały również dzieciaki z Częstochowy, Krakowa, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Rudy Śląskiej czy Drogomyśla, Pogórza i Istebnej. 

Młodych adeptów na trasach biegu dopingowało liczne grono kibiców, składające się w znacznej mierze z rodziców i bliskich. Wśród nich obecny był również burmistrz Tomasz Bujok, Przewodniczący Rady Miasta Wisła Janusz Podżorski oraz Przewodniczący Komisji Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Sławomir Wantulok. Wręczyli oni również nagrody, dyplomy i statuetki trzem najlepszym w każdej kategorii wiekowej. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymali dodatkowo maskotki wiślańskiego Niedźwiadka. W krótkim podsumowaniu burmistrz pogratulował wszystkim uczestnikom, wyraził ogromne zadowolenie z faktu, że w biegu wzięła udział tak duża grupa dzieci z Wisły. 

Całość kwoty z uiszczonych opłat startowych zostanie przekazana na pomoc w leczeniu jednego dziecka z terenu miasta Wisła. 

Za wszelką pomoc w przygotowaniach Biegu dziękujemy wolontariuszom -  uczennicom klasy III TT Technikum Hotelarskiego ZSGH w Wiśle. 

Wszystkim młodym uczestnikom, ich rodzicom i bliskim dziękujemy za wielką mobilizację i udział w biegu i już dziś zapraszamy na kolejne edycje charytatywnego biegu Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. 

Fotorelacja z zawodów od Przemysława Legierskiego.

Obszerny fotoreportaż od Bartosza Kukucza jest też na stronie https://wiadomosci.ox.pl/ii-bieg-sladami-wislanskiego-niedzwiadka,69681 

 

Wyniki w załącznikach poniżej

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3