Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Apel Burmistrza

25.09.2019

Przypominamy o apelu burmistrza w temacie pomocy 12-osobowej rodzinie zamieszkałej w Wiśle Malince, której 2 czerwca spłonął budynek mieszkalny. 

 

Drodzy mieszkańcy !

Dnia 2 czerwca 2019 roku  w godzinach popołudniowych 12-osobowej rodzinie zamieszkałej w Wiśle Malince spłonął budynek mieszkalny. Pożar strawił piętro i dach drewnianego budynku. W wyniku prowadzonej akcji gaśniczej zalany został cały jego parter. Zapewnienie odpowiednich warunków mieszkaniowych dla tak licznej rodziny jest dużym wyzwaniem, zwłaszcza, że jako gmina nie dysponujemy tak dużymi mieszkaniami komunalnymi. Dlatego najważniejsza jest jak najszybsza odbudowa budynku. Poszkodowani nie są  jednak w stanie zrealizować tego zadania samodzielnie. Środowisko wiślańskie nigdy nie pozostawiało pokrzywdzonych przez los samych sobie i zawsze bardzo aktywnie włączało się do pomocy pogorzelcom. Jesteśmy wielką wiślańską rodziną i jestem przekonany, że nikt wobec tej tragedii nie pozostanie obojętny. Nigdy bowiem nie wiemy co i kiedy nas może spotkać. Dobrze jest więc żyć w przekonaniu, że w trudnych sytuacjach nie pozostaniemy sami.

Dlatego bardzo proszę o wsparcie poszkodowanej rodziny.

Dobrowolnych wpłat dla poszkodowanych można dokonać na konto : Zarząd Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Wiśle  Bank Śląski ING O/Wisła  nr  konta : 02 1050 1096 1000 0001 0182 0140 z dopiskiem : pomoc poszkodowanym w pożarze.  Wpłaty możliwe tylko do końca września !

Za okazane zrozumienie, aktywność i udzielone rodzinie wsparcie bardzo serdecznie dziękuję,

                                                                  Burmistrz Miasta Wisła

                                                                           Tomasz Bujok

 

Dodatkowych informacji udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiśle nr .tel. 33 855 35 53.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3