Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Granatowe Góry przed średnikiem - spektakl "Narty Ojca Świętego"

Miejsce imprezy: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia
Organizator imprez: Wiślańskie Centrum Kultury
Organizator - kontakt: 602 177 262
Termin imprezy
od 2024-03-23 18:00 do 2024-03-23
Przedstawiamy Granatowe Góry przed średnikiem, czyli wydarzenia poprzedzające 4. edycję Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry. Zapraszamy na dwa niezwykłe spektakle, które odbędą się jeszcze w marcu w Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle
Pierwszym z nich jest spektakl teatralny na podstawie sztuki Jerzego Pilcha "Narty Ojca Świętego" w wykonaniu Teatru Ciut Frapującego.
 
Bilety w cenie 20 zł. dostępne są TUTAJ. Zakupu można również dokonać w Wiślańskim Centrum Kultury.
 
 
Jerzy Pilch tworzy, na wzór "Rewizora" obraz prowincjonalnej społeczności postawionej w obliczu niespodziewanego wyzwania. Jest wódka, kiełbasa i pijackie śpiewy.
 
Zwarta grupa małomiasteczkowej elity Granatowych Gór regularnie spędza ze sobą wieczory. Czas mija szybko wśród kolejnych toastów. Niezrównanym mistrzem picia jest Młody. W dyskusjach bryluje Profesor, niespełniony naukowiec i zagorzały miłośnik futbolu. Przy stole dotrzymuje im kroku Karol Adolf, miejscowy potentat mięsny, którego produktami zagryzają uczestnicy biesiady. Również burmistrz, Jan Nepomucen Wojewoda, nie wylewa za kołnierz. Tej nocy spokój całej grupki zostaje jednak zakłócony niespodziewanym pojawieniem się księdza Kubali.
"Mam panom do zakomunikowania arcydyskretną wiadomość" - zdradza duchowny od progu. Powołując się na przeciek, pasterz Granatowych Gór wyjawia swoim słuchaczom nowinę: do miasteczka ma przybyć z potajemną pielgrzymką sam Ojciec Święty. Początkowo biesiadnicy nie dają wiary słowom księdza. Kubala już w przeszłości powoływał się na sentyment papieża do miejscowości, w której jeszcze przed wojną jeździł na nartach. Zaczynają się zastanawiać, co zmieni się w ich życiu, gdy słowa księdza tym razem się sprawdzą. Jan Nepomucen Wojewoda - człowiek trzymający fason racjonalisty i cynika, w istocie napędzany emocjami w stopniu większym, niż sam chciałby to przyznać.
 
Młody Messerschmidt - niedoszły sportowiec zagłuszający gorycz niespełnień wyczynowym opilstwem i erotycznymi podbojami, niedościgniony stylista pijackiej frazy.
Komendant policji - człowiek rozpięty pomiędzy zdroworozsądkowym wątpieniem a irracjonalną wiarą w urzeczywistnienie niespełnialnego.
Ksiądz Kubala - formalnie duchowny, persona pretendująca do roli lokalnego demiurga, bałwochwalca niemieckiej motoryzacji, koneser trunków mocniejszych niż wino mszalne.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3