7 sieprnia do Wisły zawita wyścig kolarski 75. Tour de Pologne. Podczas etapu numer IV z Jaworzna do Szczyrku, na trasie liczącej 179 km zawodnicy będą zdobywać punkty na trzech Lotnych Premiach LOTTO – w Mysłowicach, Chełmie Śląskim i Wilamowicach oraz na czterech Górskich Premiach TAURON I kategorii – dwukrotnie Zameczek oraz Salmopol. Po pokonaniu dwóch niespełna 20-kilometrowych rund w górach kolarze zafiniszują w Szczyrku. Emocji na pewno nie zabraknie.
75. Tour de Pologne UCI World Tour to kolarska liga mistrzów na wyciągnięcie ręki. Jedyna okazja w roku, żeby na polskich drogach obserwować najlepszych zawodników w światowym peletonie. Lata doświadczeń Czesława Langa i LANG TEAM, każdego roku owocują rywalizacją na jeszcze wyższym poziomie. Wyścig, która przed nami potrwa od 4 do 10 sierpnia. Pokonując trasę kolarze odwiedzą również Wisłę.
Według planu peleton wjedzie do naszego miasta w godz. 14:45-15:00 od strony Szczyrku przez Salmopol. Następnie miną skocznię im. Adama Małysza i skręcą w lewo, by przejechać koło Rezydencji Prezydenta RP i zaliczyć premię górską. Stamtąd, na pełnym gazie, peleton przejedzie przez centrum miasta. Kolarze pokonają dwie takie pętle, zaliczając premię specjalną na głównym deptaku w centrum miasta. Z Wisły peleton wyjedzie przed 16:30
Szczegóły etapu i godziny przejazdu można zobaczyć w załączonych poniżej dokumentach.
WAŻNE!
7 sierpnia br. przez Wisłę przejedzie wyścig kolarski 75. Tour de Pologne. W godzinach 14:00-17:00 nastąpią utrudnienia w ruchu lub całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego dróg będących trasą wyścigu.
Trasa przejazdu: Przełęcz Salmopolska – ul. Malinka (DW942) – ul. Czarne – ul. Zameczek – Przełęcz Szarcula – Przełęcz Kubalonka – ul. Głębce (DW941) – ul. Kopydło (DW941) – ul. 1 Maja (DW941) – Rondo na Oazie – ul. 1 Maja (DW941) – ul. Kolejowa (DW 941) – ul. Prusa – główny deptak (ul. 1 Maja) – ul. Olimpijska – ul. Konopnickiej – ul. Wyzwolenia (DW942) – ul. Czarne – ul. Zameczek – Przełęcz Szarcula – Przełęcz Kubalonka – ul. Głębce (DW941) – ul. Kopydło (DW941) – ul. 1 Maja (DW941) – Rondo na Oazie – ul. 1 Maja (DW941) – ul. Kolejowa (DW941) – ul. Prusa – główny deptak (ul. 1 Maja) – ul. Olimpijska – ul. Konopnickiej – ul. Wyzwolenia (DW942) – ul. Malinka (DW942) – Przełęcz Salmopolska.
W godzinach tych będzie również obowiązywał zakaz postoju samochodów w ciągu ul. Konopnickiej!
Przepraszamy za utrudnienia!