Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Otulmy zimę blaskiem - wernisaż wystawy zimowej

Miejsce imprezy: Galeryjka
Organizator imprez: Wiślańskie Centrum Kultury
Organizator - kontakt: 602 177 262
Termin imprezy
od 2022-12-09 17:00 do 2022-12-09

Grudzień to miesiąc niesamowitego klimatu, który chcemy odwzorować w galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury. Jej wnętrze, choć niewielkie, wypełni się pięknymi ozdobami świątecznymi, choinkami i świąteczną atmosferą.

Swoje niezwykłe prace zaprezentują:

  • Lucyna Bytow - koronczarna z Koniakowa.
    Jest znakomitą koronczarką i od lat czynnie kultywuje tradycję, a przede wszystkim promuje biorąc udział w licznych wystawach, konkursach, festiwalach i wydarzeniach kulturalnych. Współpracuje z instytucjami kultury, muzeami i artystami lokalnymi, z kraju i zza granicy.
    Lucyna Bytow jest artystką, która w swoich pracach wykorzystuje piękne tradycyjne wzory i łączy je według starych zasad.  Jest również autorką wielu nowych wzorów. Wykonuje wyroby rękodzieła ludowego najwyższej klasy: serwety, obrusy, suknie ślubne, bluzki, kołnierze, rękawiczki oraz wyroby z koronki zamawiane przez artystów i projektantów mody. Heklowała dla japońskiej projektantki Rei Kawakubo, właścicielki marki Comme des Garçons. Jej prace wzięły udział w wystawie EXPO 2020 w Dubaju, na którą wykonała białą sukienkę i serwetę o średnicy 1m.
  • Stowarzyszenie "Grupa Twórców Wiślanie."
  • Uczestnicy konkursu plastycznego "Otulmy zimę blaskiem."

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3