Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wernisaż wystawy Macieja Durskiego

Miejsce imprezy: Ochorowiczówka - Muzeum Magicznego Realizmu
Organizator imprez: Ochorowiczówka Muzeum Magicznego Realizmu
Organizator - kontakt: 690 044 214
Termin imprezy
od 2022-11-05 18:00 do 2022-11-05

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Macieja Durskiego, który odbędzie się w Muzeum Magicznego Realizmu w sobotę 5 listopada o godzinie 18:00.

 

Polski artysta wizualny zajmujący się malarstwem abstrakcyjnym. W swojej sztuce bada przede wszystkim możliwości formalne dwuwymiarowego dzieła. Największy nacisk kładzie na jego kolorystykę, kompozycję oraz
strukturę. Jego prace znajdują się w zbiorach National Gallery of N. Macedonia, Galeriach. Dagma Art w Katowicach i Art Of Poland w Warszawie. W swoim dorobku artystycznym posiada zarówno wystawy indywidualne, jak i zbiorowe. Na podejmowane przez Durskiego twórcze eksperymenty znaczący wpływ mają podróże do Norwegii oraz Włoch, gdzie w 2019 wziął udział we „Florence Biennale” we Florencji. W sztuce fascynuje mnie przede wszystkim proces tworzenia się materii malarskiej. Praca nad obrazem stanowi akt najczystszej, artystycznej ekspresji. Dlatego też nigdy nie planuję ostatecznego wyglądu dzieła. Nie potrafię zdefiniować większości wizji przelewanych na płótno, dopiero z czasem dzięki niejednoznacznym tytułom klaruję komunikat zachowując przy tym element tajemniczości. Rozmieszczone na płaszczyźnie barwne plamy i dynamiczne pociągnięcia pędzla stają się z czasem tajemniczymi sylwetkami i portretami. Moja twórcza praca podąża w kierunku przypadkowej plamy koloru, który następnie stanowi część niemalże figuratywnego przedstawienia.

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3