Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Koncerty na "Granatowych Górach"

Miejsce imprezy: Amfiteatr im. Stanisława Hadyny
Organizator imprez: MIasto Wisła, Wiślańskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia
Organizator - kontakt: 602 177 262
Termin imprezy
od 2022-06-03 20:00 do 2022-06-05

Festiwal słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry to też słowo ubrane w muzykę. W tym roku odbędą się trzy niesamowite koncerty.

W piątek 3 czerwca zaczaruje nas Fisz Emade Tworzywo, w sobotę 4 czerwca duet Opla, Stasiuk, Trzaska a w niedzielę na zakończenie Kuba Badach w repertuarze Andrzeja Zauchy.
Wejście na koncerty jest płatne, ale można zakupić też jeden wspólny bilet, który jest w bardzo atrakcyjnej cenie tj. 150, 00 zł. - karnet trzydniowy - KUP BILET.
Bilety można zakupić na platformie kupbilecik. pl.  Jeżeli będą jeszcze dostępne sprzedaż będzie odbywać się też na miejscu w trakcie festiwalu - KUPBILECIK.PL.

Poniżej prezentujemy szczegóły poszczególnych koncertów:

Fisz Emade Tworzywo
3 czerwca, piątek / godz. 20:00 / cena biletu: 70,00 zł. Dzieci do lat 12 lat gratis. Bilety ulgowe -20% przysługują: emerytom 60+ oraz posiadaczom Karty Mieszkańca
KUP BILET

 
Po sukcesach ostatnich projektów, FISZ EMADE TWORZYWO powraca z nowym albumem "Radar". Tym razem panowie sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem; zarówno klasyczną Americaną jak i krautrockiem.
Z inspiracji wydobywają własne, niepowtarzalne charakterystyczne brzmienie. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków z zespołu TWORZYWO oczarowują swoim niezwykłym retro klimatem. Ta autorska interpretacja muzyki lat 80. zabiera nas w piękną sentymentalną podróż - to "muzyka drogi". Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów. Nastawienia swojego własnego "radaru". Melancholijna, ale i ironiczna.
Opowiada historie miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach. Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek "Fisz" Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr "Emade" Waglewski. Album jest dostępny w sprzedaży od 8 marca 2019 r. a singlem promującym jest utwór "Dwa Ognie" który zadebiutował na podium listy przebojów radiowej Trójki.
Festiwal słowa im. Jerzego Pilcha "Granatowe Góry" to oprócz spotkań literackich również spotkania ze słowem ubranym w muzykę. Podczas festiwalu odbędą się trzy koncerty, na które można kupić bilety niezależnie ale też można zakupić jeden bilet na wszystkie trzy koncerty.
 
Projekt OST (Opla, Stasiuk, Trzaska
4 czerwca, sobota / godz. 20:00 / cena biletu: 50,00 zł. Dzieci do lat 12 lat gratis. Bilety ulgowe -20% przysługują: emerytom 60+ oraz posiadaczom Karty Mieszkańca
KUP BILET
 
Czerwiec 2020. Mikołaj Trzaska wraz z Piotrkiem Bukowskim i Hubertem Zemlerem meldują się w tzw. "szałasie" - letniej chacie Andrzeja Stasiuka, na górskiej łące Beskidu Niskiego. Rozstawiają perkusję, podłączają gitarę, szykują saksofon. Stasiuk bierze w rękę stary, sczytany modlitewnik. Nowenna. Uderzenie perkusji, dźwięk z pieca gitarowego, płynie rzewny saksofon. "Różo Duchowna, Wieżo Dawidowa, Domie Złoty"… Nagrywają płytę. Mocną, wyzywającą. Osobistą. O pamięci dziecka, o niewygodnych myślach, pytaniach. Duet Opla to Piotr Bukowski (gitara) i Huber Zemler (perkusja) Piotr Bukowski - kompozytor, gitarzysta, autor muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Znany z solowej działalności oraz z zespołów Stwory, Xenony a od 2018 roku głównie z afro-punkowego kwintetu Javva. Współtworzy warszawski kolektyw Lado ABC oraz Milieu l'Acephale. Huber Zelmer - perkusista, kompozytor i improwizator swobodnie przemieszczający się pomiędzy muzycznymi kategoriami (m.in. Magneto, Mitch&Mitch, Piętnastka, CEL z Felixem Kubinem) perkusista jazzowy, autor albumów solowych z pogranicza awangardy, elektroniki i muzyki etnicznej oraz twórca ścieżek dźwiękowych do filmów i animacji. Mikołaj Trzaska - Saksofonista, klarnecista basowy, kompozytor. Jest uważany za ikonę jazzowej awangardy w Polsce. Na stałe związany z Gdańskiem. W swoich podróżach muzycznych za cel obrał sobie poszukiwanie wspólnego mianownika między muzyką żydowską i współczesną Andrzej Stasiuk - Uchodzi za jednego z najważniejszych polskich pisarzy średniego pokolenia. Jego książki przetłumaczono na wiele języków, m.in. angielski, niemiecki, francuski, węgierski, holenderski, czeski, hiszpański, rosyjski, szwedzki, ukraiński i włoski. Sztuki Stasiuka z powodzeniem grane są w Niemczech.


Kuba Badach
Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny

5 czerwca, niedziela / godz. 17:00 / cena biletu: 70,00 zł. Dzieci do lat 12 lat gratis. Bilety ulgowe -20% przysługują: emerytom 60+ oraz posiadaczom Karty Mieszkańca
KUP BILET
 
Repertuar koncertu obejmuje utwory polskiej legendy sceny muzycznej Andrzeja Zauchy w nowych autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha. Materiał, prezentowany podczas koncertu został wydany na płycie Kuby Badacha "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny". Płyta z materiałem Tribute to Andrzej Zaucha w 2013 roku otrzymała status "Złotej Płyty" "To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo "hołd"… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory…" - Kuba Badach. Kuba Badach, muzyk, wokalista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Dwukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Wokalista Roku.

 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3