Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wspólne zbieranie moiczków

Miejsce imprezy:
Organizator imprez: Centrum Edukacji Ekologicznej
Organizator - kontakt: Tel. 531 485 775
Termin imprezy
od 2022-05-07 do 2022-05-07

Początek maja to czas zbierania moiczków/mleczy. Dlatego pragniemy zaprosić Was do udziału w wyjątkowym wydarzeniu. Tym razem, dla odmiany, odbędzie się ono nie w CEE, a w zaprzyjaźnionym gospodarstwie pasterskim!

Mniszek lekarski (Taraxacum officinale), zwany także mleczem lub, bardziej lokalnie, moiczkiem, to roślina powszechnie znana. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że każda jej część jest jadalna! Liście mniszka można dodać do sałatki, z odpowiednio przygotowanego korzenia zaparzyć herbatę, a kwiaty np. usmażyć w cieście naleśnikowym. My jednak zajmiemy się przygotowaniem syropu, powszechnie (i błędnie!) nazywanego miodem z mlecza.

 

7 maja o godzinie 10.30 zapraszamy do gospodarstwa Barbary i Jana Kędziorów (ul. Brzegowa 10 w Wiśle – pod tym samym adresem znajdują się wyciągi narciarskie Pasieki), gdzie wspólnie zbierzemy kwiaty mniszka, a następnie nauczymy się wyrabiać z nich syrop i poznamy jego właściwości.

Wstęp wolny!

 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3