Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wernisaż wystawy Piotra Jakubczaka

Miejsce imprezy: Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka”
Organizator imprez: Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka”
Organizator - kontakt: 690 044 214
Termin imprezy
od 2021-11-06 18:00 do 2021-11-06

W sobotę 6 listopada br o godz. 18.00 w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle odbędzie się wernisaż wystawy Piotra Jakubczaka. Wystawa potrwa do 30 listopada 2021 roku.

Piotr Jakubczak ma ugruntowane miejsce wśród współczesnych artystów malarzy polskich. Urodził się w Hrubieszowie w 1968 roku. Ukończył Liceum Plastyczne im. Bernardo Morando w Zamościu. Jego pierwszymi nauczycielami byli prof. Wiktor Zin, Bogdan Bodes i Marek Kędra. Na początku lat dziewięćdziesiątych był twórcą rekwizytów teatralnych i elementów scenografii teatralnej w teatrze STU. Ukończył Konserwację Architektury w Nysie Kłodzkiej, a później studia na ASP w Krakowie w pracowniach prof. Leszka Misika, prof. Zbigniewa Grzybowskiego oraz prof. Włodzimierza Kunza.

Na dziesięć lat wyjechał do Francji. Brał udział w wystawach w Montpellier (lata 1997-1998), gdzie zajął najpierw trzecie, a rok później drugie miejsce.  W roku 1995 roku w Nicei zdobył nagrodę „Najlepszy z Najlepszych”. Prace Piotra Jakubczaka znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą m.in. w Watykanie, Japonii oraz USA.

Od 2008 roku mieszka w Beskidzie Śląskim (Jaworzynka), poświęcając się całkowicie malarstwu. Tworzy i wystawia w Polsce i za granicą. Współpracuje na stałe z Galerią Kukuczka, Grzegorzem Bachorem i Galerią STALOWA.

W 2017 roku Piotr Jakubczak stworzył serię obrazów „Polska Golgota, czyli Ołtarz Hipokryzji”, na których przedstawił wielu czołowych polityków, w tym między innymi ukrzyżowanego Jarosława Kaczyńskiego. Ma na sobie biało-czerwone slipki i hełm z polską flagą. U jego stóp stoi posłanka Krystyna Pawłowicz i zapłakany Jezus Chrystus. Autor tłumaczy, że w ten sposób wyraził "sprzeciw wobec hipokryzji polityków".

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3