g. 15:30 - korowód zespołów - ul. 1 Maja, Pl.B.Hoffa, Amfiteatr im. Stanisaława Hadyny
g. 17:00
rozpoczęcie 58.Tygodnia Kultury Beskidzkiej
Mała Wisła z Wisły
Wisła z Wisły
Magurzanie z Łodygowic
Bratkowie z Oświęcimia-Monowic
Białodunajcanie z Białego Dunajca
Beskid z Bielska-Białej
Śwarni z Nowego Targu
Potańcówka góralska przed głównym wejściem do amfiteatru.
Mała scena na Pl. B. Hoffa
g. 11:30
Piekarsie Klachule
Kotarzanie
Lachy
warsztaty rękodzieła
g. 17:00
Wańcy z Wisły
Hulajniki z Milówki
Lachy z Nowego Sącza
Hamernik z Krakowa
Kotarzanie z Brennej
Ziemia Beskidzka z Mesznej
Mszalniczanie z Mszalnicy
Brenna z Brennej
Mała scena na Pl. B. Hoffa
g. 11:00
Wisła z Wisły
Kapela Mała Wisła
Rożnowska Dolina
warsztaty rękodzieła
"Po gróniach śpiywani"
g. 16:00 - 18:00
Kapela Wisła
g. 17:00
Przyszowianie z Przyszowa
Andrychów z Andrychowa
Górale Łąccy z Łącka
Wierchy z Milówki
Rożnowska Dolina z Gródka nad Dunajcem
Oldrzychowice z Oldrzychowic
Mała scena na Pl. B. Hoffa
g. 11:00
Watra
Porębianie
Dolina Dunajca
Schronisko Soszów
"Po gróniach śpiywani"
g. 16:00 - 18:00
Kapela Rajwach
g. 17:00
Lipniczanie z Lipnicy Wielkiej
Porębianie z Poręby Spytkowskiej
Dolina Dunajca z Nowego Sącza
Kasinianie-Zagórzanie z Kasiny Wielkiej
Watra z Brzeźnicy
Śwarni Łojce z Sadku-Kostrzy
Mała scena na Pl. B. Hoffa
Mała Wisła
Wisła Plus
Dudoski
Słopnicki Zbyrcok
warsztaty rękodzieła
Skolnity
"Po gróniach śpiywani"
g. 16:00 - 18:00
Kapela Watra
Kapela Borowiczka z Wisły
Bestwina z Bestwiny
Regle z Poronina
Dudoski z Międzyrzecza Górnego
Słopnicki Zbyrcok ze Słopnic
Romanka z Sopotni Małej
Istebna z Istebnej
Mystkowianie
Kościerzyna
Szamotuły
g. 14:00
Sesja popularnonaukowa "Dzieci siedmiu dolin - rzecz o wiślańskim góralu"
g. 15:00
Plener malarski "TKB malowane"
"Po gróniach śpiywani"
g. 16:00 - 18:00
Kapela Wista
g. 17:00
Podegrodzie z Podegrodzia
Kurpianka z Kadzidła
Pilsko z Żywca
Kościerzyna z Kościerzyny
Ziemia Myslenicka z Myślenic
Kapela Janicek
Kurpianka
Dolina Isepnicy
warsztaty rękodzieła
g. 14:00
Sesja popularnonaukowa "Dzieci siedmiu dolin - rzecz o wiślańskim góralu"
g. 15:00
Plener malarski "TKB malowane"
"Po gróniach śpiywani"
g. 16:00 - 18:00
Kapela Istebna
Kozianie z Kóz
Kotlina z Osieka
Czantoria z Ustronia
Starosądeczanie ze Starego Sącza
Szamotuły z Szamotuł
31 lipca - sobota:
Koło Gospodyń Wiejskich Ujejsce
Mały Koniaków
Czantoria
warsztaty rękodzieła
Ziemia Rajczańska z Rajczy
Równica z Ustronia
Mystkowianie z Mystkowa
Połoniny z Rzeszowa
Żywczanie z Żywca
Koniaków z Koniakowa
Dobrzanki
Jelenianki
Maliniorze
warsztaty rękodzieła
konkurs na "Najszwarniejszego górola"
g. 17:00
Kóniokowianie z Koniakowa
Zbyrcok z Juszczyna
Klimczok ze Szczyrku
Rybarzowice z Rybarzowic
Ziemia Żywiecka z Żywca
Wisła Plus z Wisły
Organizatorzy
58. Tydzień Kultury Beskidzkiej jest organizowany przez samorządy miast uczestniczących oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, przy pomocy środków budżetowych Samorządu Województwa Śląskiego oraz Województwa Małopolskiego.
Impreza została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Marszalka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.