Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Inauguracja obchodów związanych z upamiętnieniem mjr. Adolfa Pilcha

Miejsce imprezy: Pl. B. Hoffa
Organizator imprez: Miasto Wisła, Wiślańskie Centrum Kultury
Organizator - kontakt: 604 640 009
Termin imprezy
od 2021-05-23 12:00 do 2021-05-23

W roku 2021 władze Miasta Wisła wraz z rodziną mjr Adolfa Pilcha postanowili zorganizować uroczystości upamiętniające cichociemnego z Wisły. Zaplanowano kilka wydarzeń, które przybliżą sylwetkę mjr Adolfa Pilcha, opowiedzą o jego życiu i działaności na rzecz obrony kraju ale przede wszystkim docenią jego działalność.

W ramach zaplanowanych wydarzeń upamiętniających mjr Adolfa Pilcha odbędą się:

  • nabożeństwo wspomnieniowe w kościele ewangelicko-augsburskim ap. Piotra i Pawła w Wiśle
  • otwarcie wystawy plenerowej - Pl. B. Hoffa
  • odsłonięcie kamienia pamięci - ul. Koźińce 18
  • prelekcja historyczna.

 

W dniu 23 maja zapraszamy na inaugurację zaplanowanych uroczystości tj. nabożeństwo wspomnieniowe oraz otwarcie wystawy plenerowej poświęconej mjr. Adolfowi Pilchowi. Wystawa stanie na Pl. B. Hoffa w pobliżu Domu Zdrojowego. Podczas otwarcia głos zabierze przedstawiciel rodziny Paweł Pilch, Pani Danuta Szczypka, która jest autorem opracowania historycznego oraz burmistrz Miasta Wisła Tomasz Bujok. Otwarcie będzie miało charakter symboliczny.

Ze względu na sytuację pandemiczną przesunięto w czasie odsłonięcie kamienia pamięci oraz prelekcję historyczną na 15 sierpnia. Data ta, mamy nadzieję pozwoli na uczestnictwo w uroczystościach rodzinie zamieszkałej poza granicami kraju.

 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3