Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Bezpieczna droga do szkoły - ZMIANA TERMINU

Rozpoczęcie imprezy: 2019-09-14
Zakończenie imprezy: 2019-09-14
Miejsce imprezy: pl.Hoffa
Godzina: 13:30
Organizator imprez:

UWAGA - Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORÓW WYDARZENIE ZOSTAŁO ODWOŁANE I PRZENIESIONE NA TERMIN PÓŹNIEJSZY. O NOWYM TERMINIE POINFORMUJEMY WKRÓTCE!

Komisariat Policji w Wiśle wspólnie z Urzędem Miejskim w Wiśle, Wiślańskim Centrum Kultury, OSP Wisła Centrum oraz OSP Wisła Jawornik, profilaktykiem WRD KPP Cieszyn, zespołem karetki pogotowia Trans-Med Renata Roik, ratownikiem medycznym Wojciechem Lamch z Fundacji na Rzecz Niesienia Pomocy „Uratuj Życie” organizują w sobotę 14.09.2019 r. w godz 13:30 – 17:30 ogólnodostępne spotkanie z dziećmi i młodzieżą szkolną w ramach prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” na terenie Placu Hoffa w Wiśle.

 

Spotkanie to prowadzone będzie w charakterze pokazowo-szkoleniowym i ma na celu pogłębienie wiedzy i przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy i postępowania w sytuacji kryzysowej. Prelekcja ta skierowana jest przede wszystkim do uczniów chodzących pieszo do szkoły. Nie zabraknie również ważnych informacji dla rodziców dowożących dzieci samochodami.
W programie planowane jest przeprowadzenie symulacji wypadku drogowego, przedstawienie zasad wzywania pomocy. Prawidłowe działanie na bieżąco omawiane będzie przez obecnych na miejscu funkcjonariuszy policji oraz dowódców pozostałych służb. Prowadzony będzie pokaz działania strażaków OSP Wisła podczas wydobywania zakleszczonych osób z rozbitego samochodu, przyjazd i akcja ratunkowa karetki pogotowia wraz z zespołem ratunkowym.
Ponadto przewidziano spotkanie z pracownikiem warsztatu samochodowego, który na cel pokazów udostępni swój pojazd udzielając wszystkich niezbędnych informacji dotyczących jego eksploatacji a co najważniejsze bezpiecznego zachowania podczas usuwania usterek i awarii na drodze. Po zakończonym pokazie służby pozostaną na miejscu i w dalszej części spotkania prowadzić będą prelekcje i ćwiczenia z uczestnikami.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny z dzielnicowym KP Wisła mł. asp. Bogusław Bury, tel.727 032 326

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3