Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Jaskinia Salmopolska

Adres
dzielnica: Malinka
Dodaj do planera

Jaskinia Salmopolska – położona jest na zachodnich stokach Przełęczy Salmopolskiej (920 m n.p.m). Z przełęczy idziemy asfaltową drogą w stronę Wisły. Jaskinia usytuowana jest kilkanaście metrów poniżej grzbietu, po prawej stronie drogi. Główny ciąg jaskini tworzy kilka większych sal o charakterze zawaliskowym, przedzielonych wąskimi szczelinowatymi korytarzami. Jaskinia została odsłonięta 12 października 1969 r. przy okazji robót prowadzonych przy budowie szosy Szczyrk – Wisła. W czasie opadów i wiosennych roztopów w jaskini pojawia się intensywny, okresowy przepływ wody. Zwiedzanie jaskini dość trudne, z uwagi na niektóre ciasne partie i miejsca pionowe.

Film z eksploracji jaskini tutaj: www.youtube.com/watch?v=X4SByUc4d9Q 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3