Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wystawa "Głuszec w lasach Beskidu Śląskiego"

Adres
dzielnica: Centrum
ul. Lipowa 4a
tel.: 33 855 3560
e-mail: pttk@wisla.pl
Dodaj do planera

W zameczku Habsburgów na ul. Lipowej funkcjonuje bardzo ciekawa wystawa "Głuszce w Beskidzie Śląskim".

Wystawa przedstawia dioramę głuszców w swoim naturalnym środowisku. Znajdziemy tam zarówno dorosłe osobniki obu płci, jak i pisklęta. Na wystawie można obejrzeć także tablice informacyjne pokazujące krótką historię dynastii Habsburgów, opisujące łowiectwo i polowania arystokratów na głuszce. Są też na nich przedstawione informacje na temat Zameczku Myśliwskiego na Zadnim Groniu, obecnej Rezydencji Prezydenta RP oraz polowań prezydenta Ignacego Mościckiego w lasach Beskidu Śląskiego.

Wystawa zawiera elementy multimedialne. Informacje znajdziemy w specjalnym infoboxie, a zainteresowani mogą nawet posłuchać dźwięku... tokowania głuszców. Więcej szczegółów nie zdradzamy, po prostu zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

Głuszce to duże, barwne ptaki na które Habsburgowie polowali od XIX wieku aż populacja tych ptaków w rejonie Beskidów doszła do zera. Nadleśnictwo "Wisła" kilkanaście lat temu podjęło się odtworzenia tych ptaków w środowisku naturalnym. Najpierw hodowano je w specjalnych wolierach na Wyrchczadeczce by potem wypuszczać je w lasy w masywie Baraniej Góry. Przez kilkanaście lat udało się wypuścić ponad 400 tych ptaków, które, w większości zaaklimatyzowały się w warunkach naturalnych.


Wystawa jest zorganizowana profesjonalnie przez Nadleśnictwo "Wisła", naprawdę godna jest zobaczenia i szczegółowego zapoznanie się z tym problemem. Można też zobaczyć wypchanych koguta i kurę głuszca.
Wystawa czynna w godzinach pracy Informacji Turystycznej PTTK:
pn. - piątek - 9.00 - 16.00
sobota - 9.00 - 13.00

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3