Miasto Wisła - oficjalna strona

Bezpieczne ferie - na Soszowie

Miejsce imprezy: Stacja Narciarska Soszów
Organizator imprez: SN Soszów, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Termin imprezy
od 2020-01-11 9:00 do 2020-01-11

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” - pod takim hasłem, w sobotę 11 stycznia odbędzie się impreza na Stacji Narciarskiej Soszów, zorganizowana przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach.

Termin wydarzenia został wybrany nieprzypadkowo: od najbliższego weekendu w kilku województwach – w tym Śląskim – rozpoczną się zimowe ferie. W programie kilkugodzinnej imprezy między innymi: porady dla początkujących i zaawansowanych miłośników białego szaleństwa, darmowe lekcje jazdy dla dzieci i dorosłych oraz potrawy z grilla i dania kuchni orientalnej prosto od gwiazdy TVP Adama Borowicza - prowadzącego bistro KOSZTPRÓBA na stacji pośredniej Soszowa.

Od kilku lat służby ratownicze alarmują o wzroście liczby wypadków na stokach. Główne przyczyny to: brawura, szusowanie po alkoholu, brawura, używanie telefonów komórkowych na stoku, jazda bez kasków... Efekty? Urazy kolan, barków, głowy, kręgosłupa. Zamiast beztroskiego wypoczynku w górach – długie leczenie i rehabilitacja. Dlatego profilaktyki nigdy za wiele.

W sobotę będzie okazja, by przypomnieć sobie kodeks zachowania narciarzy i snowboardzistów (tzw. Dekalog FIS), sprawdzić wiedzę ze znajomości znaków narciarskich obowiązujących na stokach oraz przećwiczyć techniki udzielania pierwszej pomocy przy typowych wypadkach, które mogą zdarzyć się narciarzom. Policjanci patrolujący stoki omówią przepisy obowiązujące na stokach oraz konsekwencje prawne ich łamania. Podczas imprezy nie zabraknie również fachowych porad związanych z odpowiednim doborem sprzętu oraz jego prawidłowym serwisowaniem.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto skorzystać z tej bogatej oferty, by ferie zimowe oraz trwający sezon narciarski spędzić bezpiecznie – mówi Tomasz Dziedzic, rzecznik prasowy Stacji Narciarskiej Wisła – Soszów.

Początek imprezy o godz. 9:00. 

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy