Miasto Wisła - oficjalna strona

28.Finał WOŚP i rozpoczęcie ferii zimowych

Miejsce imprezy: Pl. B. Hoffa
Organizator imprez: Wiślańskie Centrum Kultury
Organizator - kontakt: 602 177 262
Termin imprezy
od 2020-01-12 12:00 do 2020-01-12

W tym roku w Wiśle Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra jeszcze głośniej niż zazwyczaj. Na Placu Hoffa usłyszymy mnóstwo koncertów, a gwiazdami wieczoru będą Viki Gabor i Adamo RUDNIK, podczas koncertu którego na scenie gościnnie wystąpi Daria Jaworska. Przebieg WOŚP w Wiśle będzie można oglądać w relacjach stacji TVN, TTV i TVN24. W tym roku WOŚP to także uroczyste rozpoczęcie ferii zimowych w Wiśle. Oprócz tradycyjnej zbiórki, którą przeprowadzi sztab WOŚP, na wiślańskim rynku mieszkańcy miasta i turyści będą mogli posłuchać świetnych koncertów. Wystąpią m.in. Misiasty, Dagmara Pyzik, SeBa Promyk, Radek Stojda i oczywiście gwiazdy wieczoru - Viki Gabor i Adamo RUDNIK!

Wiktoria „Viki” Gabor, to doskonale już wszystkim znana polska piosenkarka młodego pokolenia, którą znamy jako finalistkę drugiej edycji The Voice Kids i zwyciężczynię 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci organizowanego w Gliwicach. 24 listopada 2019 wygrała go „piosenką „Superhero”. W sierpniu ubiegłego roku była nominowana i wystąpiła na koncercie Young Choice Awards odbywającym się w ramach Top of the Top Sopot Festival, a już kilka miesięcy później zdobyła w finale Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci łącznie 278 punktów, w tym 166 pkt od widzów (1. miejsce) i 112 pkt od jury (2. miejsce) i wygrała ten niesamowity konkurs!
 
Adamo RUDNIK jest wykonawcą, który posiada na swoim koncie liczne sukcesy. Przed kilku laty stał się rozpoznawalnym artystą młodego pokolenia, niosącym za pośrednictwem swojej twórczości pozytywny przekaz. Nagrany przez Adamo RUDNIK i jego kolegów singiel „Zawsze do celu” osiągnął poziom sprzedaży złotego krążka i otrzymał m.in. nagrodę specjalną w Operze Leśnej w Sopocie podczas koncertu „Radiowy Przebój Roku — Super Hit FM”. Dla Adamo to wciąż mało! Artysta szykuje się do wydania płyty z wybuchową mieszanką popu, ska, reggae, funky i oczywiście rapu. Utwory  z nowej, zapowiadanej płyty usłyszymy już 12 stycznia podczas koncertu w Wiśle w ramach specjalnego koncertu, którym otwiera 10-lecie pracy artystycznej.  

Gościnnie z Adamo RUDNIK wystąpi na scenie Daria Jaworska – wokalistka znana z anteny radia RMF FM oraz telewizji Polsat. Wraz z zespołem ENEJ nagrała niezwykle popularny i fantastycznie przyjęty przez słuchaczy cover „Nasze Randez Vous” z repertuaru zespołu Kombi, który znalazł się na specjalnej płycie z okazji 25-lecia radia RMF FM.

Na finale WOŚP w Wiśle nie zabraknie również zespołów regionalnych, Wisła i Mała Wisła, czy grup śpiewaczych. - Będą też pokazy tańca, lekcje salsy a także rozwiniemy długi na 28 metrów szalik zrobiony specjalnie na 28. edycję WOŚP. Na ulicach Wisły będzie kwestowało ponad 50 wolontariuszy, a na rynku stanie specjalna skarbonka. Gwiazdami wieczoru w tym roku będą artyści młodego pokolenia –  Viki Gabor - zwyciężczyni Eurowizji Junior i Adamo RUDNIK, który słynie z pozytywnego przekazu - mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury. Całość poprowadzą Monika Tumińska, dziennikarka prasowa i telewizyjna oraz  Jacek Mędrala, aktor, prezenter, konferansjer, człowiek orkiestra.

Monika Tumińska, dziennikarka prasowa i telewizyjna. Od 10 lat bacznym okiem przygląda się polskiemu show biznesowi. Obecnie pracuje w „Super Expressie”, pojawia się także w roli eksperta w „Pytaniu na śniadanie”. Wywiady z gwiazdami to jej specjalność, można je obejrzeć m.in na YouTube. Jacek Mędrala to aktor, prezenter, konferansjer, człowiek orkiestra. Z powodzeniem prowadzi największe festiwale muzyczne w kraju i za granicą. Na co dzień jest prezenterem w najpopularniejszej stacji muzycznej w Polsce, ale większość kojarzy go z serialu „Wawa Non Stop” gdzie wcielił się w rolę Janka Zawady. Jacka możemy obecnie zobaczyć w serialu „Łowcy Cieni”, ale jak sam twierdzi, jego żywioł to scena i kontakt z publicznością.
 
W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na rynku w Wiśle pojawi się także wiele dodatkowych atrakcji. Będzie można zobaczyć m.in. długi na 28 metrów szal, przygotowany specjalnie na tę okazję przez mieszkanki Wisły z klubu szydełkowego. Swoją rajdówką na Plac Hoffa wjedzie także Robert Augustyn, kierowca rajdowy a przede wszystkim ksiądz ewangelicki, wikariusz w parafii ewangelickiej w Katowicach - Szopienicach, który pochodzi z Wisły Malinki. Na rynku stanie też specjalna stacjonarna skarbonka. Serwowana będzie także regionalna zupa - specjalna kapuśnica wiślańska. Wśród wielu atrakcji, które czekają nas w niedzielę 12 stycznia na wiślańskim rynku, będą także m.in. warsztaty robienia lampionów, które będziemy mogli podziwiać aż do 20:08, kiedy to odbędzie się symboliczne Światełko do Nieba - w Wiśle będzie to pokaz fire show. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na wiślańskim rynku będzie grała od 14:00 do 20:00, choć wolontariusze już od samego rana będą kwestowali na ulicach Wisły.


Viki Gabor - Superhero  www.youtube.com/watch?v=okG6yNKaS1g

Adamo RUDNIK - Robię to, co chcę! www.youtube.com/watch?v=UeKx2uJsXYs

Enej i Daria Jaworska - Nasze randez-vous www.youtube.com/watch?v=nhMgOsYeUvk

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy