Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Zawody szkolne

15.03.2019

Zawody szkolne w narciarstwie biegowym

Zakończyły się zmagania w sztafetowych biegach narciarskich na szczeblu wojewódzkim. W Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt 1. miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 z Wisły Głębiec. W Igrzyskach Młodzieży sztafeta chłopców Szkoły Podstawowej nr1 zajęła 2. a dziewcząt 3. miejsce. Zawody odbyły się na trasach biegowych PZN Kubalonka. We wcześniejszych etapach w zawodach powiatowych w Igrzyskach Dzieci reprezentacje dziewcząt z ZSP nr 1 i chłopców SP nr1 były 2. Podobnie w Igrzyskach Młodzieży obie sztafety z „Jedynki” zostały sklasyfikowane na 2. miejscu. Z kolei w eliminacjach miejskich, które odbyły się na Jonidle w Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt 1. miejsce zajęła sztafeta z ZSP nr 1 Głębce przed reprezentacją ZSP nr 2 z Malinki i Szkołą Podstawową nr 5 z Jawornika. Wśród chłopców 1. miejsce zajęła sztafeta ZSP nr 1 Głębce, 2. była ekipa z SP nr 1 Centrum, 3. ZSP nr 2 Malinka, a 4. SP nr 5 Jawornik.

Zawody szkolne w siatkówce dzieci i młodzieży

Na przełomie lutego i marca odbyły się Mistrzostwa Wisły Szkół Podstawowych w siatkówce dzieci i młodzieży. W Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt triumfowała Szkoła Podstawowa nr 1 z Centrum pokonując w finale drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnem. W meczu o 3. miejsce drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr1 z Głębiec pokonała Szkołę Podstawową nr 5 z Jawornika. Wśród chłopców wygrała również drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 pokonując w finale Szkołę Podstawową nr 5. 3. miejsce wywalczyła drużyna ZSP nr 2 z Malinki pokonując ZSP nr 1 z Głębiec. Z kolei w Igrzyskach Młodzieży w kategorii dziewcząt 1. miejsce dla SP nr 1 z Centrum, 2. dla ZSP nr1 z Głębiec, 3. dla ZSP nr 2 z Malinki. Wśród chłopców wygrał zespół z SP nr 1 Centrum przed drużyną ZSP nr 1 Głębce. W meczu o 3. miejsce SP nr 5 z Jawornika wygrała z ZSP nr 2 z Malinki.

Zawody szkolne w piłce ręcznej dzieci

W marcu odbyły się także Mistrzostwa Wisły Szkół Podstawowych w piłce ręcznej dzieci. W turnieju rozgrywanym systemem „każdy z każdym” w kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 Centrum przed zespołem Szkoły Podstawowej nr 2 Czarne i Szkoły Podstawowej nr 5 Jawornik. W kategorii chłopców reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 z Jawornika zajęła 1. miejsce przed Szkołą Podstawową nr 1 z Centrum i Szkołą Podstawową nr 2 z Czarnego. Z kolei w zawodach międzygminnych drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 z Centrum zwyciężyła i awansowała do finałów powiatowych, natomiast w kategorii chłopców reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 z Jawornika zajęła 2. miejsce ulegając tylko Szkole Podstawowej nr 1 z Ustronia.

Jarosław Sobczyk – Koordynator ds sportu szkolnego


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3