Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wielki Sukces ZSGH!!!

12.01.2018

10 stycznia delegacja uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, wraz z dyrektor szkoły Beatą Iwaniuk, wzięła udział w jubileuszowej gali ogólnopolskiego XX Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy 2018”, która odbyła się w budynku Politechniki Warszawskiej. Przedstawione zostały wyniki rankingów (dostępne również na www.perspektywy.pl), wśród których znalazło się 300 najlepszych techników (z analizowanych 1743 szkół) oraz 500 najlepszych liceów (z analizowanych 2186 szkół) w Polsce.

Pozycja w rankingu była zależna od wyników z ubiegłego roku 2017 w dziedzinie matur, olimpiad przedmiotowych, a w przypadku techników także egzaminów zawodowych i kontaktów z przedsiębiorcami. Technikum w ZSGH im. W. Reymonta po raz kolejny obroniło tytuł „Złotej Szkoły”, plasując się na bardzo wysokim 13. miejscu w skali kraju oraz zaszczytnym 1. miejscu w województwie śląskim! Gratulacje!

Zasady rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2018 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%). Nagrody zostały wręczone w następujących kategoriach: szkoły wypadające najlepiej w historii XX-lecia rankingu „Perspektyw”, najlepsze technikum i liceum w poszczególnych województwach, 10 najlepszych techników w Polsce, 15 najlepszych liceów w Polsce oraz 3 najlepsze licea w Warszawie.

Gospodarzem całego wydarzenia była Politechnika Warszawska pod okiem rektora Jana Szmidta. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” Waldemar Siwiński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć, przewodnicząca partii „Nowoczesna” Katarzyna Lubnauer, rektorzy wyższych uczelni z całej Polski, dyrektorzy OKE nazwani „Cichymi Bohaterami Polskiej Edukacji”, szefowie komitetów olimpiad przedmiotowych oraz delegacje nagrodzonych szkół. Gala została urozmaicona występem Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, który zaprezentował ludowe układy taneczne połączone ze śpiewem.

Andrzej Kowalczyk


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3