Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

VIII Piknik Spadochroniarski

8.10.2018

6 października w Wiśle już po raz ósmy odbył się Piknik Spadochroniarski. Jeszcze przed jego rozpoczęciem nastąpiło złożenie przez delegacje wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny.

Tegoroczna impreza odbyła się w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny. W programie znalazły się m.in. statyczne i dynamiczne pokazy jednostek wojskowych, stowarzyszeń, grup rekonstrukcji historycznej, grup ASG, uczniów klas wojskowych oraz występy artystyczne. Dla najmłodszych przygotowano także tor małego komandosa. Niestety ze względu na warunki pogodowe liczni uczestnicy imprezy nie mogli zobaczyć zaplanowanych skoków spadochronowych.

Gościem honorowym Pikniku Spadochroniarskiego był Aleksander Tarnawski –cichociemny „Upłaz”. W trakcie imprezy odbyło się również spotkanie weteranów 2. Batalionu Komandosów Zmotoryzowanych i 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej oraz rezerwistów jednostek spadochronowych i specjalnych Wojska Polskiego. Piotr Wybraniec, główny organizator imprezy i właściciel Muzeum Spadochroniarstwa i Wojsk Specjalnych w Wiśle, otrzymał od dowódcy Jednostki Wojskowej „GROM” ryngraf z okazji 15-lecia istnienia wiślańskiego muzeum. Ponadto otrzymał ryngraf od Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Commando” przy KŻR LOK w Swarzędzu, medal za zasługi od Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 1. Batalionu Szturmowego Dziwnów oraz dyplom i medal od Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich.

 

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3