Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: kolejne punkty Piotra Żyły w PŚ, nasi walczyli w Zakopanem

12.03.2018

Oto kolejne wyniki naszych sportowców, osiągane w minionym tygodniu.

Piotr Żyła zajął 19. miejsce w indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który rozegrano 11 marca na legendarnej skoczni Holmenkollen w Oslo. Najlepszy okazał się reprezentant Norwegii Daniel Andre Tande. Dzień wcześniej, 10 marca, w konkursie drużynowym wygrała Norwegia, a Polska zajęła 2. lokatę. Niestety ponownie w naszej drużynie nie znalazło się miejsce dla zawodnik WSS Wisła.
Wyniki - skocznia HS-134 (K-120):

1 Daniel Andre Tande Norwegia 258,1 pkt. 128,0 i 132,0 m
2 Stefan Kraft Austria 256,7 pkt. 129,5 i 124,5 m
3 Michael Hayboeck Austria 255,6 pkt. 133,0 i 130,5 m
19 Piotr Żyła Polska 231,0 pkt. 125,5 i 125,5 m

Paweł Słowiok z Wisły uplasował się na 32. miejscu, a jego kolega Adam Cieślar był 24. w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej (1 skok HS-134 / bieg na 10 km), które rozegrano 10 marca w Oslo. Wygrał Japończyk Akito Watabe.


W dniach 10-11 marca w Zakopanem odbyły się zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Startowało aż pięciu zawodników z WSS Wisła. W pierwszym konkursie najlepiej zaprezentował się Paweł Wąsek, który został sklasyfikowany na 10. pozycji. Punkty zdobyli także 23. Bartosz Czyż, 25. Tomasz Pilch i 30. Aleksander Zniszczoł. Jedynie Kacper Juroszek nie zdołał awansować do drugiej serii, zajmując 54. lokatę. W drugim konkursie ponownie najlepiej z wiślan skakał Paweł Wąsek, który został sklasyfikowany na 10. miejscu. Punkty zdobyli także 19. Bartosz Czyż i 24. Tomasz Pilch, natomiast poza finałem znaleźli się 36. Aleksander Zniszczoł i 43. Kacper Juroszek. Oba konkursy wygrał Austriak Manuel Fettner.


10 marca w Krynicy-Zdroju odbyły się zawody finałowe XIII Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Family Cup 2018. W gronie zwycięzców imprezy znalazła się Mariola Szymańska-Kukuczka z Wisły, która triumfowała w najstarszej grupie wiekowej kobiet. Z kolei wśród mężczyzn w grupie 46-55 lat tuż za podium uplasował się wiślanin Bronisław Kukuczka.


10 marca na stoku Stożka rozegrano finałowe zawody XIII Pucharu Beskidzkich Groni w Narciarstwie Alpejskim 2018. W imprezie zwyciężyli: Teresa Małecka z Katowic, Julia Greene z Ustronia, Jadwiga Małecka z Katowic, Jakub Moskała z Brennej, Jakub Tomala z Cieszyna, Grzegorz Hussar z Ustronia oraz Borys Madejczyk z Wisły. Nasz zawodnik triumfował również w klasyfikacji generalnej w swojej grupie wiekowej.


10 marca w Ośrodku Narciarskim "Złoty Groń" w Istebnej rozegrano zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Wójcika. W rywalizacji mężczyzn 2. miejsce wywalczył Tobiasz Troszok z Wisły.


10 marca w Szczyrku odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Beskid Sport Arena. Marcin Czyż z Wisły zajął 6. miejsce w kategorii mężczyzn 18-35 lat, a w klasyfikacji Open uplasował się na 21. pozycji wśród mężczyzn.


9 marca na łamach Głosu Ziemi Cieszyńskiej ogłoszono wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca powiatu cieszyńskiego. 2. miejsce wśród sportowców zajął Piotr Żyła z Wisły, a wśród trenerów triumfował wiślanin Jan Szturc.


7 marca w Ośrodku Narciarskim "Nowa Osada" w Wiśle odbyły się piąte w tym sezonie zawody w narciarstwie alpejskim z cyklu Beskidzkie Nadzieje. W gronie zwycięzców rywalizacji znaleźli się: Marta Szydło (SiKReT Gliwice), Bartłomiej Sanetra (MKS Skrzyczne Szczyrk), Pola Gibiec (KS As Bielsko-Biała), Wojciech Gałuszka (KS Beskidy Bielsko-Biała), Anna Seredyńska (MKN Zryw Bielsko-Biała), Karol Zawada (ŻKN Żywiec), Katarzyna Koźbiał (ŻKN Żywiec), Alex Rakszawski (KS Racing Kids Katowice), Olga Kanclerz (MKN Zryw Bielsko-Biała), Tymoteusz Ormaniec (ŻKN Żywiec).


Drużyna II LO im. M. Kopernika w Cieszynie wygrała finał powiatowy Licealiady w siatkówce dziewcząt, który odbył się 7 marca w Skoczowie. W meczu o 3. miejsce reprezentacja LO im. P. Stalmacha w Wiśle pokonała zespół ZSGH im. W. Reymonta w Wiśle. Wyniki zawodów: II LO Cieszyn - ZSGH Wisła 2:0, LO Cieszyn - LO Wisła 2:0 (półfinały), LO Wisła - ZSGH Wisła 2:1 (o 3. miejsce), II LO Cieszyn - I LO Cieszyn 2:1 (finał).


3 marca na Mosornym Groniu w Zawoi odbyły się zawody skitourowe XIII Polar Sport Skitour im. Basi German. 7. miejsce w kategorii Open i 2. w kategorii 21-40 lat zajął Piotr Andrzejewski z Wisły.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3