Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: kolejne punkty Piotra Żyły w PŚ, nasi walczyli w Zakopanem

12.03.2018

Oto kolejne wyniki naszych sportowców, osiągane w minionym tygodniu.

Piotr Żyła zajął 19. miejsce w indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który rozegrano 11 marca na legendarnej skoczni Holmenkollen w Oslo. Najlepszy okazał się reprezentant Norwegii Daniel Andre Tande. Dzień wcześniej, 10 marca, w konkursie drużynowym wygrała Norwegia, a Polska zajęła 2. lokatę. Niestety ponownie w naszej drużynie nie znalazło się miejsce dla zawodnik WSS Wisła.
Wyniki - skocznia HS-134 (K-120):

1 Daniel Andre Tande Norwegia 258,1 pkt. 128,0 i 132,0 m
2 Stefan Kraft Austria 256,7 pkt. 129,5 i 124,5 m
3 Michael Hayboeck Austria 255,6 pkt. 133,0 i 130,5 m
19 Piotr Żyła Polska 231,0 pkt. 125,5 i 125,5 m

Paweł Słowiok z Wisły uplasował się na 32. miejscu, a jego kolega Adam Cieślar był 24. w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej (1 skok HS-134 / bieg na 10 km), które rozegrano 10 marca w Oslo. Wygrał Japończyk Akito Watabe.


W dniach 10-11 marca w Zakopanem odbyły się zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Startowało aż pięciu zawodników z WSS Wisła. W pierwszym konkursie najlepiej zaprezentował się Paweł Wąsek, który został sklasyfikowany na 10. pozycji. Punkty zdobyli także 23. Bartosz Czyż, 25. Tomasz Pilch i 30. Aleksander Zniszczoł. Jedynie Kacper Juroszek nie zdołał awansować do drugiej serii, zajmując 54. lokatę. W drugim konkursie ponownie najlepiej z wiślan skakał Paweł Wąsek, który został sklasyfikowany na 10. miejscu. Punkty zdobyli także 19. Bartosz Czyż i 24. Tomasz Pilch, natomiast poza finałem znaleźli się 36. Aleksander Zniszczoł i 43. Kacper Juroszek. Oba konkursy wygrał Austriak Manuel Fettner.


10 marca w Krynicy-Zdroju odbyły się zawody finałowe XIII Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Family Cup 2018. W gronie zwycięzców imprezy znalazła się Mariola Szymańska-Kukuczka z Wisły, która triumfowała w najstarszej grupie wiekowej kobiet. Z kolei wśród mężczyzn w grupie 46-55 lat tuż za podium uplasował się wiślanin Bronisław Kukuczka.


10 marca na stoku Stożka rozegrano finałowe zawody XIII Pucharu Beskidzkich Groni w Narciarstwie Alpejskim 2018. W imprezie zwyciężyli: Teresa Małecka z Katowic, Julia Greene z Ustronia, Jadwiga Małecka z Katowic, Jakub Moskała z Brennej, Jakub Tomala z Cieszyna, Grzegorz Hussar z Ustronia oraz Borys Madejczyk z Wisły. Nasz zawodnik triumfował również w klasyfikacji generalnej w swojej grupie wiekowej.


10 marca w Ośrodku Narciarskim "Złoty Groń" w Istebnej rozegrano zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Wójcika. W rywalizacji mężczyzn 2. miejsce wywalczył Tobiasz Troszok z Wisły.


10 marca w Szczyrku odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Beskid Sport Arena. Marcin Czyż z Wisły zajął 6. miejsce w kategorii mężczyzn 18-35 lat, a w klasyfikacji Open uplasował się na 21. pozycji wśród mężczyzn.


9 marca na łamach Głosu Ziemi Cieszyńskiej ogłoszono wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca powiatu cieszyńskiego. 2. miejsce wśród sportowców zajął Piotr Żyła z Wisły, a wśród trenerów triumfował wiślanin Jan Szturc.


7 marca w Ośrodku Narciarskim "Nowa Osada" w Wiśle odbyły się piąte w tym sezonie zawody w narciarstwie alpejskim z cyklu Beskidzkie Nadzieje. W gronie zwycięzców rywalizacji znaleźli się: Marta Szydło (SiKReT Gliwice), Bartłomiej Sanetra (MKS Skrzyczne Szczyrk), Pola Gibiec (KS As Bielsko-Biała), Wojciech Gałuszka (KS Beskidy Bielsko-Biała), Anna Seredyńska (MKN Zryw Bielsko-Biała), Karol Zawada (ŻKN Żywiec), Katarzyna Koźbiał (ŻKN Żywiec), Alex Rakszawski (KS Racing Kids Katowice), Olga Kanclerz (MKN Zryw Bielsko-Biała), Tymoteusz Ormaniec (ŻKN Żywiec).


Drużyna II LO im. M. Kopernika w Cieszynie wygrała finał powiatowy Licealiady w siatkówce dziewcząt, który odbył się 7 marca w Skoczowie. W meczu o 3. miejsce reprezentacja LO im. P. Stalmacha w Wiśle pokonała zespół ZSGH im. W. Reymonta w Wiśle. Wyniki zawodów: II LO Cieszyn - ZSGH Wisła 2:0, LO Cieszyn - LO Wisła 2:0 (półfinały), LO Wisła - ZSGH Wisła 2:1 (o 3. miejsce), II LO Cieszyn - I LO Cieszyn 2:1 (finał).


3 marca na Mosornym Groniu w Zawoi odbyły się zawody skitourowe XIII Polar Sport Skitour im. Basi German. 7. miejsce w kategorii Open i 2. w kategorii 21-40 lat zajął Piotr Andrzejewski z Wisły.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3