Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: grad medali w Brandenburgii

14.11.2017

Przedstawiamy wyniki, jakie osiągali nasi sportowcy w minionym okresie.

Reprezentanci WSS Wisła dwunastokrotnie stawali na podium Otwartych Mistrzostw Brandenburgii w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, które odbyły się 4 listopada w niemieckim Bad Freienwalde. W rywalizacji skoczków w gronie zwycięzców znaleźli się Paulina Cieślar (dziewczęta, K60) i Tymoteusz Cienciała (rocznik 2008, K21). Srebrne medale wywalczyli: Jakub Wisełka (rocznik 2003-2004, K60) i Wiktor Szozda (rocznik 2006, K42). Z kolei na najniższym stopniu podium stawali: Nikola Konderla (dziewczęta, K60), Grzegorz Mitręga (rocznik 2003-2004, K60), Wiktor Szozda (rocznik 2005 i młodsi, K60) i Mikołaj Wantulok (rocznik 2007, K42). W zmaganiach dwuboistów czterech naszych zawodników zdobyło medale. Ten z najcenniejszego kruszcu wywalczył Tymoteusz Cienciała (rocznik 2008, 1 skok K21 / bieg 2 km), srebro Nikola Konderla (dziewczęta, 1 skok K60 / bieg 5 km), a brąz Wiktoria Kiersnowska (dziewczęta, 1 skok K60 / bieg 5 km) i Wiktor Szozda (rocznik 2006, 1 skok K42 / bieg 3 km). Gratulujemy!


Maciej Klekowski (TS Wisła Kraków) wygrał Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości o Puchar Władysława Winiarczyka, który odbył się 4 listopada w Jaworznie. Na 27. pozycji uplasował się szachista rodem z Wisły Karol Pinkas.


Koszykarska reprezentacja Polski kobiet od porażki rozpoczęła swój udział w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2019. W rozegranym 11 listopada w Wałbrzychu spotkaniu nasze koszykarki uległy reprezentacji Białorusi 62:70. 2 punkty w tym meczu zdobyła Magdalena Szajtauer. Ponadto wiślanka zebrała 4 piłki oraz zanotowała 2 bloki.


11 listopada w Simoradzu odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w Judo z okazji Święta Niepodległości. Oto wyniki zawodników UKS Centrum Wisła: 1. miejsce - Radosław Skurzok, Jacek Gajdzica i Jakub Szarzec; 2. miejsce - Remigiusz Kucierski i Antoni Nosowicz; 3. miejsce - Antoni Matuszny, Oskar Szturc, Jakub Niestrój, Oskar Florczak, Marcin Szarzec, Dawid Grochowski i Filip Grochowski.


Pochodzący z Wisły Karol Pinkas zajął 2. miejsce w Turnieju Rapid Open (P'15), który został rozegrany 11 listopada w Katowicach w ramach XXII Memoriału Szachowego im. Emilia Oleja. Zwyciężył Dawid Gondzik z Imielina.


Katarzyna Niemczyk z Wisły zajęła 22. miejsce w kategorii K18-34 podczas V Jesiennego Biegu Potrójnej, który odbył się 11 listopada na Przełęczy Kocierskiej niedaleko Andrychowa. Nasza zawodniczka w klasyfikacji generalnej zajęła 216. pozycję, a wśród kobiet 61.


Ponad piętnaście tysięcy zawodników wzięło udział 29. Biegu Niepodległości, który odbył się 11 listopada w Warszawie. Wśród nich był Michał Soska z Wisły, który zajął miejsce numer 11669 i był 3451. w kategorii M30. W rozegranym tego samego dnia Krakowskim Biegu Niepodległości wystartował Maciej Wasyłyk z Wisły, który ukończył rywalizację na miejscu numer 1555, a w kategorii M-40 był 297. Z kolei Jarosław Poloczek z Wisły był 77. w biegu mężczyzn podczas IV Zakopiańskiego Biegu Niepodległości. Nasz biegacz w kategorii do 39 lat zajął 36. lokatę.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3