Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Dwa dni zbójnickiej zabawy za nami!

13.08.2019

W miniony weekend na szczycie Skolnitego odbyła się III Międzynarodowa Noc Zbójników! Przez dwa dni wioska zbójnicka tętniła życiem dzięki warsztatom, pokazom, regionalnej kuchni i muzyce!

Od sobotniego przedpołudnia do niedzielnego wieczora na specjalnie ustawionej scenie zaprezentowały się góralskie kapele z Wisły, Trójwsi Beskidzkiej, Żywiecczyzny i z Zaolzia. Wystąpiła też męska grupa śpiewacza Wańcy oraz dziecięcy zespół regionalny Mała Istebna. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy wyrobu owczych serów, ubijania masła czy mielenia ziarna na mąkę w żarnach. Z warsztatami edukacyjnymi swoje stoisko ustawiło Nadleśnictwo Wisła, gdzie można było wygrać sadzonki drzew, natomiast Grupa Beskidzka GOPR zrobiła pokaz ratownictwa w górach, a dzieci mogły skorzystać ze ścianki wspinaczkowej pod nadzorem instruktorów. Była też prelekcja przewodnika beskidzkiego na temat naszych gór i innych atrakcji Wisły.

Najważniejszym wydarzeniem były jednak codzienne napady zbójnickie na niczego niespodziewających się turystów. Warto było jednak dać się porwać, gdyż później po wykupieniu się z rąk zbójników można było wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. weekendowe pobyty w ośrodkach noclegowych, vouchery do wiślańskich restauracji czy bilety wstępu tutejszych atrakcji turystycznych. 

- Pomysł na imprezę w zbójnickich klimatach zrodził się przed paroma laty. Pierwsza edycja odbyła się na Czantorii, natomiast dwie kolejne już w Wiśle na Skolnitym, gdzie mamy naprawdę dobre warunki do wspólnego zbójowania - mówi Paweł Grzyb z kapeli góralskiej Beskidzcy Zbóje, która była głównym organizatorem wydarzenia.

W wiosce zbójnickiej w sobotni wieczór zapłonęła góralska watra przy której śpiewy, muzyka i tańce rozbrzmiewały do późnych godzin. I trwały by zapewne jeszcze dłużej, gdyby nie deszczowa pogoda. Mimo wszystko i tak sporo osób zostało na noc w namiotach, na specjalnie przygotowanym polu tuż pod szczytem. 

Miasto Wisła było współorganizatorem wydarzenia.

 

Fotografie: Wojciech Wysłych i Krzysztof Kempny


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3